آیت‌الله اعرافی تصریح کرد:

ضرورت استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی در امنیت کشور

ضرورت استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی در امنیت کشور

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های‌علمیه، ۱۸ بهمن با حضور در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان قم و دیدار با مسئولین ستادی این نهاد ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و گرامی‌داشت نام و یاد شهدای ناجا، اظهار کرد: در صحیفه سجادیه، داشتن سعه صدر، قضاوت صحیح و همچنین نگاه به افق‌های بالاتر از حیات مادی، از توصیه‌های ارزشمند حضرت امام سجاد(ع) است.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به دعای ۲۷ صحیفه سجادیه که با «اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ حَصِّنْ ثُغُورَ الْمُسْلِمِینَ بِعِزَّتِکَ، وَ أَیِّدْ حُمَاتَهَا بِقُوَّتِکَ، وَ أَسْبِغْ عَطَایَاهُمْ مِنْ جِدَتِکَ» در حق تأمین کنندگان امنیت و مرزداران آغاز می‌شود، گفت: شاخص‌های نیروی مسلح امت‌ اسلامی و حافظین مرز‌های این امت از این کتاب شریف قابل احصا است.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر نگاه علمی فرماندهی نیروی انتظامی استان قم، گفت: این استان دارای خوبی‌هایی است و با توجه به جمعیت بالا و حضور افراد مختلف از کشور‌های گوناگون با چالش‌هایی مواجه است؛ اندیشه اسلامی از قم به سراسر دنیا انتشار می‌یابد و به همین دلیل این استان از جایگاه استراتژیکی برخوردار است.

عضو شورای‌ عالی حوزه‌های‌ علمیه با اشاره به توسعه و گسترش فناوری‌های نوین، تصریح کرد: با توجه به تحولات عظیم در عرصه فناوری‌های نوین، می‌بایست به سمت تکنولوژی‌های روز پیش برویم و از تکنولوژی هوش مصنوعی در تأمین امنیت کشور استفاده کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: سرمایه اجتماعی نیروی انتظامی سرمایه والایی است؛ مردم، نیروی انتظامی را تأمین‌کننده امنیت و آرامش خود می‌دانند و این امر همیشه باید مورد توجه مسئولان این نهاد قرار گیرد.

آیت‌الله اعرافی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه را یکی از لوازم فعالیت‌های نیروی انتظامی دانست و افزود: بخشی از تخلفات و جرایم به ناآگاهی و جهل برخی افراد متخلف برمی‌گردد که این امر با اطلاع‌رسانی عمومی و تخصص و از طریق ابزار‌هایی همچون فضای مجازی تا حد زیادی قابل ترمیم است.

وی ادامه داد: تأکید بر تحقیق و مطالعات اجتماعی در همه دستگاه‌ها به ویژه در نیروی انتظامی و قوه قضائیه باید سرلوحه کار‌ها قرار گیرد تا با درست انتخاب شدن مسیر به نتایج خوبی منتهی شود. نکته مهم دیگر اینکه می‌بایست دقت‌های لازم در گزینش پرسنل و استخدام انجام گیرد تا منابع انسانی خوبی در اختیار نهاد تأمین‌کننده امنیت جامعه اسلامی قرار گیرد.

عضو جامعه‌ مدرسین حوزه‌ علمیه قم با بیان اهمیت بررسی نقاط ضعف در داخل سازمان‌ها اظهار کرد: این مسئله باید مورد توجه ارگان‌های مختلف به ویژه نیروی انتظامی باشد. تعامل میان‌دستگاهی یکی از محور‌های مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد؛ این تعامل می‌تواند در بسیاری از امور گره‌گشا باشد.

امام جمعه قم اضافه کرد: نظام مشاوره‌ای در ناجا حرکت بسیار خوبی است، اما همیشه نیاز به ارتقای آگاهی‌های تربیتی، اجتماعی و دقیق پرورشی دارد.

اخبار مرتبط

رقابت کشورها برای توسعه هوش مصنوعی / فناوری جدیدی که خواهان بسیاری دارد

اینستاگرام با ابزار هوش مصنوعی جدیدی، سن کاربران را از روی چهره آن‌ها تخمین می‌زند

تحلیل داده‌های شبکه‌های اجتماعی با هوش مصنوعی در ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha