وزیر فرهنگ:

سال آینده حمایت از تولیدات سینمایی جدی‌تر است

سال آینده حمایت از تولیدات سینمایی جدی‌تر است

به گزارش سراج24؛ محمدمهدی اسماعیلی دوشنبه شب در توئیتی نوشت: امسال برای تولید و حمایت از تولیدات سینمایی، حمایت‌های لازم را از طریق بنیاد سینمایی فارابی و دیگر نهادها داشته‌ایم، اما این حمایت‌ها برای سال آینده، جدی‌تر و به صورت روشن‌تر خواهد بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: این حمایت‌ها در حوزه تولید محتواهای اخلاقی و سبک زندگی ایرانی - اسلامی خواهد بود.

اسماعیلی روز یکشنبه هفده بهمن ماه در بازدید از خانه جشنواره فیلم فجر در برج میلاد در جمع خبرنگاران گفت: همه گونه‌های سینمایی که به سبک زندگی ایرانی - اسلامی می‌پردازند در اولویت حمایت وزارت فرهنگ هستند. این حمایت‌ها مربوط به همه گونه‌های سینمایی که مربوط به مضامین والای اخلاقی و سبک زندگی ایرانی اسلامی باشد، خواهد بود.

ویی با اشاره به تبیین اهداف فرهنگی گام دوم انقلاب در نهادهای فرهنگی افزود: ارتقای حوزه فرهنگ در زمینه‌ها و سرفصل‌های مختلف‌ در برنامه‌ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار خواهد گرفت و در تبیین گام دوم، یک برنامه‌ اجرایی کامل برای پیش‌برد اهداف دقیق کمی و کیفی در این موضوع پیش بینی شده است و جشنواره فیلم فجر به عنوان مهمترین رکن سینمای ایران در این راستا می‌تواند سردمدار دستیابی به این هدف باشد.

چهلمین جشنواره فیلم فجر با حضور۲۲ فیلم در بخش سودای سیمرغ، ۱۰ فیلم در بخش فیلم کوتاه و ۸ فیلم در بخش مستند از ۱۱ تا ۲۲ بهمن به دبیری مسعود نقاش‌زاده برگزار می‌شود.

فیلم‌های این دوره از جشنواره در سینماهای ۳۱ استان در سراسر کشور اکران خواهد شد.

اخبار مرتبط

حضور ۵ فیلم ایرانی در جشنواره مسکو

«شفافیت مالی سینما» در کما

توسعه صادرات صنایع خلاق ماموریت‌ اصلی رایزنان فرهنگی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha