جدول بخش پژوهش سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر منتشر شد

جدول بخش پژوهش سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر منتشر شد

به گزارش سراج24؛ جدول نشست‌های بخش پژوهش سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر به دبیری بابک خضرایی منتشر شد. این نشست‌ها به مدت ۴ روز به میزبانی خانه هنرمندان ایران در سالن امیرخانی از ساعت ۱۵ الی ۱۷ برگزار و در طی این نشست‌ها هنرمندان موسیقی و کارشناسان پیرامون موضوعات جدول به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

اولین روز از این نشست‌ها جمعه ۲۲ بهمن به موضوع «موسیقی و نظامی گنجوی» با حضور محمد جعفری، سعید شفیعیون و ارسطو میهن دوست می‌پردازد.

روز شنبه ۲۳ بهمن علی توکلی، نسیم خوش نواز و فاروق رحمانی به موضوع «رباب در موسیقی ایران و افغانستان» خواهند پرداخت.

یکشنبه ۲۴ بهمن، موضوع «شناخت مقدماتی اجزا و ساختار مقام العراقی» با حضور معنی جهاد، عیسی زارعی و محمد زرین مهر برگزار خواهد شد.

آخرین جلسه از این سری نشست‌های پژوهشی نیز روز دوشنبه ۲۵ بهمن ماه با موضوع «موسیقی فیلم در ایران» با حضور فردین خلعتبری، بهرام دهقانیار و کاوه میرحسینی برگزار خواهد شد.

سی و هفتمین جشنواره موسیقی فجر هم‌زمان و در گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۰ به دبیری حسن ریاحی در بخش‌های رقابتی (جایزه باربد) و غیررقابتی برگزار می‌شود و جایزه ترانه، جایزه موسیقی و رسانه و نشست‌های پژوهشی برنامه‌های دیگر این دوره از جشنواره خواهد بود.

اخبار مرتبط

راه‌اندازی بخش بین‌الملل جشنواره فجر تلاوت

استقبال مردم از نخستین جشنواره ملی و بین‌المللی سرود فجر

این رویداد موسیقی حکم ورود به جنگ فرهنگی را دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha