زمان برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن ایران اعلام شد

زمان برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن ایران اعلام شد

به گزارش سراج24؛ به نقل از ایکنا، مرحله پایانی سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران ۹ تا ۱۴ اسفند‌ماه سال جاری به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود و صرفاً اعضای هیئت داوران(ایرانی و خارجی) در تهران مستقر خواهند شد که مکان آن هنوز اعلام نشده است.

رقابت‌های بخش بین‌المللی آقایان طی ۹ تا ۱۴ اسفند و بانوان ۱۲ تا ۱۳ اسفند انجام می‌شود.

از زمان همه‌گیری کرونا این شیوه اجرا از سوی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه مرسوم شده است و بسیاری از نهادها و دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی به همین طریق مسابقات قرآن خود را برگزار می‌کنند. در سال‌های قبل در مرحله مقدماتی مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان از سوی جهاددانشگاهی این شیوه آزمون شده بود.

حمید مجیدی‌مهر، رئیس جدید این مرکز که از حدود دو سال قبل مسئولیت معاونت مسابقات مرکز را برعهده داشت روز گذشته، ۱۷ بهمن‌ماه در دومین نشست اعضای ستاد برگزاری سی و هشتمین دوره که با حضور نماینده‌های کمیته‌های مختلف این ستاد برگزار شد، گفت: تمام تلاشمان را خواهیم کرد که همانند ادوار قبل با پایان رقابت‌ها و در صورت فراهم آمدن شرایط توفیق دیدار با مقام معظم رهبری فراهم شود و این منوط به اعلام از سوی دفتر معظم له است.

همزمان با مرحله نهایی سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ایران(آقایان در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل و حفظ کل و بانوان در رشته حفظ کل)، پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن نابینایان جهان اسلام(دوسالانه - در رشته‌های حفظ کل و قرائت تحقیق قرآن ویژه آقایان و بانوان) و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزان(دوسالانه - در رشته‌های قرائت تحقیق و حفظ کل قرآن ویژه دختران و پسران) برگزار می‌شود.

سال گذشته این رقابت‌های به صورت زنده از صفحه رسمی ایکنا در اینستاگرام پخش شد. شبکه قرآن و معارف سیما و رادیو قرآن نیز اقدام به پخش مستقیم این رویداد مهم کردند.

اخبار مرتبط

مسابقات بین‌المللی قرآن ایران به معنای کامل «تخصصی و مردمی» است

اسامی هیئت داوران سی و هشتمین مسابقات بین‌المللی قرآن ایران اعلام شد

داوران مرحله مقدماتی مسابقات بین‌المللی قرآن ایران معرفی شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha