آغاز توزیع برنج ایرانی در سامانه هوشمند

آغاز توزیع برنج ایرانی در سامانه هوشمند

به گزارش سراج24؛«سید جواد ساداتی نژاد» روز یکشنبه در نشست خبری خود به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تشریح عملکرد این وزارتخانه در دولت سیزدهم در خصوص نتیجه سفر رئیس‌جمهوری به روسیه در بخش کشاورزی و ارز مورد نیاز این بخش برای واردات نهاده‌های دامی افزود: در بحث روسیه در حوزه غلات اتفاقات و مذاکرات خوبی صورت گرفت و در بحث تبادلات تجاری حوزه کشاورزی موضوعاتی که مطرح شده مورد استقبال طرفین قرار گرفت که برای ما ارزشمند بود بنابراین پیگیر این موضوع هستیم تا به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: بعد از سفر رئیس‌جمهوری به روسیه هیاتی از این کشور طی روزهای گذشته در ایران حضور داشتند که از صنایع لبنی ایران بازدید کردند.

وی تصریح کرد: در پی این مذاکرات هفته آینده نیز هیاتی از کشور روسیه برای بازدید گلخانه‌ها وارد ایران می‌شوند و با پروتکلی که بین ما و کشور روسیه در تبادلات کشاورزی صورت می‌گیرد امیدواریم بتوانیم رویه مناسب و روان‌سازی در خصوص تجارت محصولات کشاورزی بین دو کشور در بخش سبزیجات و غلات داشته باشیم.

رقم ارز موردنیاز برای واردات نهاده‌های دامی

ساداتی نژاد در خصوص ارز مورد نیاز بخش کشاورزی جهت واردات نهاده‌ها گفت: به طور طبیعی بر اساس قانون، تصمیم و سیاست‌گذاری دولت برای ارز ۴۲۰۰ تومانی حرکت می‌کنیم و بر اساس آن برنامه‌ریزی لازم را برای تأمین نهاده‌های بخش کشاورزی انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه ماهانه یک میلیارد دلار نهاده‌های دامی و روغن را وارد می‌کنیم اظهار داشت: تلاش داریم در سال ۱۴۰۱ از تمامی ظرفیت‌های داخلی برای تأمین ارز مورد نیاز بخش کشاورزی بهره ببریم.

آغاز توزیع برنج ایرانی در سامانه هوشمند

وزیر جهاد کشاورزی از آغاز توزیع برنج ایرانی در شبکه هوشمند از روز گذشته خبر داد و گفت: اکنون در کشور ۲.۲ میلیون تن برنج تولید و نزدیک یک میلیون تن واردات انجام می‌شود اما به دلیل خشکسالی سال گذشته میزان تولید برنج ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش یافت که این موضوع در بازار اثر داشته است.

وی با اشاره به اینکه خشکسالی و کاهش تولید موضوع جدید و تنها مربوط به امسال نیست افزود: تلاش داریم با واردات برنج خارجی کسری‌ها را جبران کنیم که این مهم با کمک بخش خصوصی انجام می‌شود زیرا این بخش سابقه خوبی درتامین برنج دارد.

ساداتی نژاد با بیان اینکه وضعیت مطلوبی در ذخایر راهبردی برنج داریم اظهار داشت: به محض کسری در بازار کالای مورد نیاز را از ذخایر و واردات تأمین خواهیم کرد بنابراین با توزیع برنج خارجی تنظیم بازار به طور قطع صورت می‌گیرد و اکنون محدودیتی در توزیع برنج نداریم. ت

توزیع بیش از ۵۰ درصد میوه شب عید در سامانه هوشمند

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه با نزدیک شدن به ایام نوروز و ماه رمضان بازار رونق پیدا می‌کند گفت: از اواخر آبان ماه امسال برنامه‌ریزی‌های لازم برای تأمین اقلام مورد نیاز شب عید و ماه مبارک رمضان انجام شده و هیچ مشکلی و کمبودی در تأمین اقلام مورد نیاز مردم نداریم.

وی اظهار داشت: امسال تلاش داریم برای تنظیم بازار شب عید و ایام نوروز بیش از ۵۰ درصد میوه از طریق سامانه‌های هوشمند در سراسر کشور توزیع شود و با برنامه‌ریزی بتوانیم این بازار را مدیریت کنیم.

۵۰ هزار تن سیب‌زمینی در سیل اخیر از بین رفت

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه بخش کشاورزی در حوزه حوادث غیرمترقبه قرار دارد گفت: بخش کشاورزی ارتباط مستقیمی با اقلیم و شرایط آب و هوایی دارد به طوری که در سیل اخیر حدود ۵۰ هزار تن سیب‌زمینی از بین رفت.

وی اظهار داشت: البته با سازوکاری که اتخاذ شد نیاز بازار را تأمین کردیم و این اطمینان را به مردم می‌دهیم که آرامش به‌زودی به بازار این محصول بازگردد.

اخبار مرتبط

تاکنون، ۳.۵ میلیون تُن گندم از کشاورزان خریداری شده است/وضعیت خرید گندم در کشور مطلوب است

آغاز مانور نظارت بر قیمت کالاهای اساسی/ برنج ایرانی ارزان می‌شود

طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها اجرا نمی‌شد، تورم چندین برابر می‌شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha