هر سرماخوردگی کرونا و امیکرون است

هر سرماخوردگی کرونا و امیکرون است

به گزارش سراج24؛کتر بابک صیاد در گفت‌وگویی اظهار کرد: همانطور که طبق اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته همه می‌دانیم سرایت‌پذیری امیکرون بسیار بیشتر از دلتاست؛ امیدواریم مردم با پرهیز از عادی‌انگاری، علاوه بر حفظ سلامت خود کادر درمان را نیز همراهی کنند.

وی با بیان اینکه هر سرماخوردگی، کرونا و امیکرون است؛ مگر خلافش ثابت شود، تصریح کرد: امیکرون نیز علائمی از جمله آبریزش بینی، گرفتگی صدا، بدن درد، تب و تعریق، سرفه خشک و یا سرفه خلط‌دار دارد.

صیاد با اشاره به دوره کوتاه قرنطینه تا پنج روز در امیکرون، گفت: البته افرادی که بدحال‌تر هستند باید بیشتر در قرنطینه بمانند و تصور نکنیم چون مرگ و میر این سویه پایین‌تر از کروناست می‌توانیم بیخیال پروتکل‌های بهداشتی شویم در حالی که اگر جمعیت زیادی درگیر شوند به همان تعداد مرگ و میر هم افزایش میدا می‌کند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندر انزلی گفت: علاوه بر افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند از جمله افراد چاق، دیابتی‌ها و زنان باردار در مورد کودکان نیز باید مراقب باشیم زیرا امکان درگیری دارند.

وی با تاکید بر اینکه همه واکسن‌های موجود خوب هستند و دنبال واکسن خاص نباشیم، تصریح کرد: افرادی هم که هر سه دوز واکسن را زده‌اند باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند زیرا واکسن میزان مرگ و میر را کاهش می‌دهد و ممکن است فرد مبتلا شود و یا ناقل بدون علامت باشد.

صیاد با اشاره به اینکه همانند گذشته سه اصل همیشگی زدن‌ ماسک، پرهیز از دست دادن و توجه به تهویه مناسب را باید جدی بگیریم و حتما از دورهمی‌ها پرهیز کنیم، افزود: با توجه به اینکه جمعیت ۹ سال به بالا نیز می‌توانند واکسن دریافت کنند در حال حاضر در شهرستان بندر انزلی ۹۸ درصد جمعیت دز اول، ۹۴ درصد دز دوم و ۳۷ درصد هر سه دز را دریافت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

مدیرعامل آبفا خوزستان بازداشت شد

چرا صیانت از حقوق کودکان در محیط دیجیتال مهم است؟

مادران شاغل و دغدغه تربیت فرزند

0 نظر

ارسال نظر

capcha