فرهنگ و هنر نیازمند حمایت و سرمایه گذاری

فرهنگ و هنر نیازمند حمایت و سرمایه گذاری

به گزارش سراج24؛ احمدرضا احسانی در آئین افتتاحیه چهلمین جشنواره فیلم فجر در همدان با بیان اینکه در سالن یک و دو سینما فلسطین و سالن فرهنگ مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی همدان تعداد ۱۶ فیلم در هشت روز طی این جشنواره اکران خواهد شد، گفت: این فیلم‌ها در ۴۸ و در دو سانس عصر اکران خواهند شد.

وی ادامه داد: جشنواره فجر از ۱۵ تا ۲۲ بهمن ماه ۱۴۰۰ برگزار و علاقه مندان برای تهیه بلیط می‌توانند از سایت www.gishe۷.ir اقدام کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان همدان با بیان اینکه سینما دو سالی است که تعطیل و یا به صورت نیم بند فعال بوده، اضافه کرد: اقداماتی در این روزها در پیش گرفته شده تا بتوانیم در مسیر توسعه فرهنگی پیش رویم.

احسانی خاطرنشان کرد: در بررسی توسعه فرهنگی، تعداد کتابخانه ها، تعداد کتابفروشی، تعداد تیراژ و چاپ روزنامه، تعداد سالن‌های نمایش، تعداد گالری‌ها و نگارخانه‌ها وغیره مدنظر است، بدین ترتیب باید برای توسعه فرهنگی گام برداشت.

این مسئول با بیان اینکه حوزه فرهنگ و هنر در بخش‌های مختلف در همه شئون زندگی ما اثر دارد، اظهار کرد: سینما هنری است که جمیع همه هنرها را در دل دارد و در پی این است که هنرمندانه پیام‌ها را انتقال دهد.
وی با اشاره به کارکردهای سینما، خاطرنشان کرد: کارهای نکرده در حوزه فرهنگ و هنر و خصوصاً سینما زیاد است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان همدان با تصریح بر اینکه صنعت سینما دووجهی است، عنوان کرد: برای تولید یک فیلم هزینه‌ها خیلی بالا است بدین سبب حوزه فرهنگ و هنر نیاز به حمایت و سرمایه گذاری دارد تا بتواند به استقلال و بالندگی اش برسد.

احسانی با تاکید بر اینکه این حمایت‌ها گاه اتفاق میفتد اما محدودیت‌های مالی موجب می‌شود از وضعیت شایسته آن همچنان فاصله داشته باشیم، گفت: هم اکنون به جز دو سینمای شهرستان همدان،
سینما بهمن ملایر و سینما آزادی تویسرکان فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه سینما قدس نیز در چهار سالن فعال خواهد شد، اضافه کرد: تمامی شهرستان‌های همدان نیازمند سینما هستند.

این مسئول با بیان اینکه احداث سینما در دستور کار وزارت فرهنگ نیست و سرمایه زیادی از سوی بخش خصوصی لازم دارد، عنوان کرد: اما در هر شهرستانی که بخش خصوصی سالن‌های کوچک مقیاس داشته باشد، ما آماده تجهیز هستیم.

وی در تشریح این موضوع گفت: بخش خصوصی، شهرداری‌ها و مراکزی که می‌توانند به این موضوع ورود پیدا کنند، ما تجهیزات صوتی و تصویری را تأمین و تسهیلات بانکی آنها هم پیگیر خواهیم بود.

احسانی تصریح کرد: در شهرستان‌های رزن، کبودراهنگ و بهار نیز سینماهای سیار در حال اکران فیلم هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان همدان با بیان اینکه آماده فعال کردن سینما سیار در شهرستان‌های دیگر همدان نیز هستیم، عنوان کرد: امیدواریم پردیس سینما قدس همدان نیز به زودی افتتاح شود.

اخبار مرتبط

سنگ‌هایی که «کار» می‌تراشند

در اختیار قراردادن یارانه‌ها به صورت مستقیم باعث افزایش قدرت خرید مردم می‌شود

رصد روزانه وضعیت بازارهای استان همدان/‌ چند انبار احتکار ‌شناسایی شد‌

0 نظر

ارسال نظر

capcha