یوسف نوری: رتبه‌بندی معلمان سال آینده قطعاً اجرا می‌شود

یوسف نوری: رتبه‌بندی معلمان سال آینده قطعاً اجرا می‌شود

به گزارش سراج24؛ یوسف نوری عصر امروز در حاشیه بهره‌برداری دبیرستان 12 کلاسه در نوشهر با اشاره به چالش‌های آموزش مجازی در دوران کرونا و پسا کرونا در کشور اظهار داشت: آموزش مجازی مکمل است به عنوان برنامه و درس اصلی نیست بلکه در برنامه درسی به عنوان مکمل برنامه اصلی است، لذا اولیاء فرزندان خود را به سمت آموزش حضوری و حضور در مدرسه سوق بدهند.

وی افزود: متاسفانه در دوران کرونا وپسا کرونا اولین جایی که بازگشایی می شود مدارس بودند و آخرین جایی هم که تعطیل می شود مدارس است و سویه امیکرون ضرر آنچنانی برای دانش آموزان نداشته البته به صورت سرما خوردگی بوده و کل دنیا هم با این سویه مواجه هستند ولی مدارس را تعطیل نکردند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تقریباً 2 سال است که مدارس باز نشده اند و بچه ها درحال خو گرفتن با این روش هستند، تصریح کرد: از مکمل حضوری و مجاز برای عقب ماندگی و جبران جاماندگی ها استفاده شود و دانش آموزان نیاز  به آموزش حضوری دارند.

نوری از آمادگی معلمان برای برگزاری کلاس‌های حضوری خبر داد و یادآورشد: معلمان وقتی  آموزش مجازی تدریس می کنند کارشان مضاعف می شود و در کلاس حضوری بهتر می‌توانند آموزش بدهند.

وی در خصوص رتبه بندی معلمان در سال آینده افزود: به دلیل ناقص بودن لایحه دولت دوازدهم و پوشش ندادن انتظارات فرهنگیان، موجب شد تا اجرای نظام رتبه بندی به تاخیر بیافتد اما ما در دولت سیزدهم مصمم هستیم تا در کوتاهترین زمان این مشکلات وچالش‌ها را برطرف کنیم.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در نخستین گام برای رتبه بندی معلمان و اجرای این نظام در سال 1401 مبلغ 25 هزار میلیارد تومان اعتبار پایدار پیش بینی شد و  براساس آن می‌توانیم سال آینده این طرح را  اجرا کنیم.
 

اخبار مرتبط

رسانه‌های دشمن تلاش کرده‌اند دستاوردها را وارونه جلوه دهند

نوری: رتبه بندی معلمان امری زمان بر است

خسارت ۱۸۲ میلیارد تومانی سیل های اخیربه مدارس

0 نظر

ارسال نظر

capcha