اولین انتقال هوایی کبد مرگ مغزی از زاهدان به تهران

اولین انتقال هوایی کبد مرگ مغزی از زاهدان به تهران

به گزارش سراج24؛ امیرحسام علیرضایی گفت: با همکاری بیمارستان امام خمینی (ره) تهران و کسب رضایت خانواده اهدا کننده ۵۰ ساله که به علت سکته قلبی دچار مرگ مغزی شده بود، بلافاصله عملیات انتقال عضو پیوندی آغاز شد.

وی ادامه داد: با اعزام تیمی از بیمارستان امام خمینی (ره) تهران به بیمارستان علی ابن ابیطالب زاهدان عمل جداسازی عضو پیوندی انجام و کبد این قهرمان جهت پیوند با همکاری اورژانس هوایی کشور به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران منتقل شد.

علیرضایی افزود: این عملیات سخت به صورت گروهی و هماهنگی بین سازمانی وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و زاهدان، سازمان اورژانس و اورژانس هوایی کشور و تیم جراح مجموعه بیمارستانی امام خمینی (ره) و با مدیریت مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های جهت نجات جان یک بیمار با موفقیت صورت گرفت.

وی گفت: کبد این قهرمان به بیمار ۵۵ ساله‌ای پیوند زده شد و پیوند دو کلیه هم در بیمارستان زاهدان نجات بخش جان دیگر هموطنانمان شد.

علیرضایی از خانواده اهدا کننده و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و تیم فراهم آوری آن دانشگاه در راستای حیات بخشی به جان افراد دیگر تجلیل کرد و افزود: از خانواده مرحوم تشکر و قدردانی می‌کنیم که در راستای حیات به اشخاص دیگر، از اعضای بدن عزیز خود را گذشتند.

وی گفت: این ایثار ارزش والایی دارد و باید تا می‌توانیم در راستای اینگونه اقدامات و گسترش این نوع خیرات در جامعه تلاش کنیم تا درد و رنج بیماران کاهش یابد.

اخبار مرتبط

مساعدت ۸ میلیونی برای پیوند کبد/اختلاف هزینه پیوند کبد در ایران و آمریکا

0 نظر

ارسال نظر

capcha