روایت جوان فیروزآبادی که 21 اختراع ثبت کرده است

روایت جوان  فیروزآبادی که 21 اختراع ثبت کرده است

به گزارش سراج24؛ توسعه و پیشرفت یکی از مهم ترین ضابطه‌های جوامع مدرن است که اشکال مختلف از اوضاع اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و انسانی را ترسیم می کند.

از آنجا که جوانی، فرصت بی بدیل زندگی و سرآغاز استحکام شخصیت و بروز استعدادهای انسانی است، جوامعی که این منبع سرشار انسانی را در اختیار دارند، می‌توانند آینده ای امیدبخش را پیش روی خود ترسیم نمایند.

نقش جوانان به عنوان سرمایه های انسانی و نیروی کار در پیشرفت و توسعه کشور است و با توجه به بررسی انجام شده و بیانات مقام معظم رهبری می توان گفت که جوانان عظیم ترین منبع نیروی انسانی کارآمد و سرمایه اجتماعی می باشند و نقش بسیاری در پیشرفت کشور دارند و باید در همه بخش‌ها جوان گرایی و جوان سپاری را حاکم نمود.

باید زمینه های فرهنگی و علمی را طوری آماده ساخت که نسل جدیدِ پرانگیزه و آرمان‌گرا، برای تحقق ایران اسلامی، آباد و تمدن ساز در مسیر تحول و پیشرفت جامعه قرار گیرد.

نسل گذشته راهنمای جوانان امروزی قرار گیرند

در واقع نسل گذشته راهنما و هادی جوانان باشند تا جوانان خلاق آن‌گونه که می خواهند و باور دارند جامعه خود را شکوفا سازند.

جوانان مهمترین بازوی یک جامعه برای پشیبرد اهداف هستند و با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب رهبر عزیزمان، جوانان ما نسبت به کشور و مسائل مربوط به آن بی تفاوت نیستند اما برای حضور آنها باید از جنبه شعاری بودن کاسته و اقدامی عملی و واقعی صورت گیرد تا با جلب رضایت و اعتماد بین جوانان یک جهاد بزرگ و حرکتی خوب رخ دهد.

جوان ۳۲ ساله فیروزآبادی با ۲۱ اختراع

مسعود تمدن، یکی از نخبگان ٣٢ ساله متولد شهرستان فیروزآباد فارس که هم اکنون دارای مدرک دکترای برق، عضو بنیاد ملی نخبگان و شرکت های دانش بنیان است.

وی در گفت وگو با خبرنگار فارس در فیروزاباد اظهار داشت: دارنده مدال طلای مسابقات جهانی اختراعات کره جنوبی و جایزه ویژه برترین اختراع سال ٢٠١٢ از کشور آلمان ، مدال طلای جشنواره اختراعات کویت هستم و در جشنوارهای داخلی هم مقام های بسیاری کسب کرده ام.

این مخترع جوان ادامه داد: تاکنون ٢١ اختراع داشته که چندین اختراع به تولید انبوه رسیده است.

تمدن اضافه کرد: این تولیدات در سراسر کشور عرضه شده و با وجود تحریم های ظالمانه، به چندین کشور همجوار نظیر ترکیه، افغانستان، عراق و ....صادر می‌شود.

زمینه اشتغال ۴۰ نفر به صورت مستقیم

وی بیان داشت: تاکنون زمینه اشتغال زایی ٤٠ نفر به صورت مستقیم فراهم شده که در صورت حمایت دولت این اشتغالزایی افزایش خواهد یافت.

مخترع جوان فیروزآبادی از اختراع ٦ دستگاه کاربردی در حوزه خودرو خبر داد و گفت: ۶ دستگاه کاربردی در حوزه خودرو به تولید انبوه رسیده که از جمله اختراعات می‌توان کیلس استارتر، فابریکی خودرو، تقویت استارت خودرو نام برد.

تمدن از ساخت کلید مخفی هوشمند در اختراعات خود خبر داد و خاطرنشان کرد: این کلید مخفی، قابلیت نصب بر روی تمام خودروها دارد و روشن نشدن خودرو در صورت فعال سازی ، قابلیت هشدار(بوق زدن) در صورت سرقت، فعال شدن کلید مخفی به صورت خودکار بعد از 10 دقیقه از خاموش شدن خودرو، نصب سنسور تاچ به صورت مخفی و مکان دلخواه ، خاموش نشدن خودرو در حرکت در صورت لمس سنسور تاچ، قابل استفاده همزمان با انواع دزدگیر و سیستم های امنیتی خودرو بدون هیچ گونه اختلال و سهولت در مخفی کردن دستگاه به دلیل ابعاد کوچک آن، از جمله ویژگی های این اختراع است.

وی با اشاره به اختراع تقویت استارت خودرو افزود: با نصب این سیستم زمانی که اتوماتیک استارت خودرو ضعیف شده باشد، دیگر نیاز به تعویض آن نیست و با نصب این سیستم مشکل خودرو مرتفع می‌شود.

این مخترع جوان فیروزآبادی با اشاره به اختراع دزدگیر کارتی ادامه داد: با نصب این محصول ،خودرو با کارت مخصوص روشن می‌گردد.

تمدن همچنین از اختراع دیگر خود با نام کیلس استارتر فابریکی خودرو خبر داد و اضافه کرد: با نصب این محصول، خودرو با دکمه جای سوییچ روشن و این سیستم با ریموت فابریک خودرو ست می‌شود.

وی ادامه داد: این دستگاه زمانی که با ریموت فابریک خودرو قفل گردد سیستم ضدسرقت فعال و در صورت سرقت خودرو آژیر آن به صدا درآمده و خودرو دیگر روشن نشده و نیاز به حمل ریموت اضافه نمی‌باشد.

مخترع جوان فیروزآبادی گفت: دزدگیر کارتی خودرو، کیلس لمسی خودرو، کیلس استارتر فابریکی خودرو، تقویت استارت، کیلس استارتر با قابلیت استارت با ریموت، کیلس استارتر وای فای خودرو و قطع کن استارت در حالت دنده از جمله قطعات در زمینه خودرو بوده که تاکنون اختراع نموده ام.

لزوم حمایت از نخبگان انقلابی در مسیر توسعه کشور

آنچه حائز اهمیت است سرمایه‌های انسانی بسیار ارزشمندی به نام نخبگان است که محور توسعه و ثروت ملی محسوب می‌شوند که اگر دیده شوند، پشتوانه عظیم فکری و اجرایی هر کشور خواهند بود.

میزان ارزش نخبگان به حدی است که کشورهای پیشرفته صنعتی با برنامه‌ریزی حساب شده، پروژه «جذب تحصیلکردگان» و به ویژه «شکار مغزها» را به دلیل سودهای عالی که عاید نظام اقتصادی و اجتماعی آنها کرده، هرگز تعطیل نکرده‌ و تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا شرایط را برای این امر فراهم‌تر کنند که از جمله‌ آمریکا، کانادا، استرالیا، فرانسه و آلمان، جزء کشورهای نخست در جذب نخبگان مهاجر به شمار می‌روند.

از این رو ایران هم باید نسبت به حفظ و جذب نخبگان داخلی به خصوص جوانان انقلابی که ضربان قلب آنها به عشق وطن و انقلاب اسلامی می‌تپد، تلاشی مضاعف داشته باشد تا در زمینه صنعت و تولید و صادرات نقش سازنده داشته باشد.

اخبار مرتبط

سردار جلالی: بخش بزرگی از دستاوردهای پدافند غیرعامل مرهون تلاش‌های سرلشکر فیروزآبادی است

بیدارگری و تمدن سازی عزای حسینی بزرگ‌ترین تهدید برای دشمن است

تشکیل سلسله جلسات بانوان تمدن ساز در قزوین

0 نظر

ارسال نظر

capcha