پیام تسلیت حزب الله لبنان؛ آیت الله صافی گلپایگانی نقش سیاسی مهم و مؤثری ایفا کردند

پیام تسلیت حزب الله لبنان؛ آیت الله صافی گلپایگانی نقش سیاسی مهم و مؤثری ایفا کردند

به گزارش سراج24؛به نقل از پایگاه خبری العهد، حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای ارتحال آیت الله العظمی صافی گلپایگانی از مراجع عظام تقلید را تسلیت گفت.

در متن بیانیه حزب الله آمده است: جهان اسلام و حوزه‌های علمیه با ارتحال آیت الله العظمی شیخ لطف الله صافی گلپایگانی (رضوان الله علیه)، رکنی اساسی و عالم و فقیهی توانا را از دست دادند. ایشان در طول عمر بابرکت خود دستاوردهای علمی بزرگی اعم از تألیفات فقهی، دینی و فکری تقدیم کردند و بر تربیت و تعلیم شمار زیادی از علما اشراف داشتند. این مرجع عالیقدر از آغاز شکل گیری جمهوری اسلامی با حضور در مجلس خبرگان رهبری که در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در ایران تشکیل شد و همچنین دو دوره عضویت در شورای نگهبان قانون اساسی، نقش سیاسی مهم و مؤثری ایفا کردند.

حزب الله در ادامه بیانیه خود ضمن ابراز تأسف و اندوه به خاطر فقدان آیت الله گلپایگانی، این ضایعه را به حضرت صاحب الزمان (عج)، مراجع عظام تقلید و حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (دام ظله) تسلیت گفته و ضمن ابراز همدردی با همه علما و دانشمندان در حوزه‌های علمیه، برای ایشان علو درجات و نعمت واسعه الهی و برای خانواده و بازماندگانشان صبر و آرامش مسئلت کرده است.

پیشتر نیز مراجع عظام و شخصیت‌های برجسته دینی و سیاسی عراق از جمله آیت الله سیستانی، شیخ قیس الخزعلی دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق و اکرم الکعبی دبیرکل جنبش النجباء نیز پیام‌های تسلیتی را به مناسبت ارتحال آیت الله گلپایگانی صادر کردند.

آیت‌الله صافی گلپایگانی در پی ایست قلبی و موفق نبودن عملیات احیا، بامداد دیروز سه‌شنبه دعوت حق را لبیک گفت.

اخبار مرتبط

معادله جدید سید حسن نصرالله در آستانه انتخابات پارلمانی لبنان

نصرالله: فلسطینی ها بیش از هر زمان دیگری به پیروزی یقین دارند

بیانیه «حزب الله» درباره حمله توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به لبنان

0 نظر

ارسال نظر

capcha