بالاگرفتن اختلافات در سنای آمریکا بر سر تحریم روسیه

بالاگرفتن اختلافات در سنای آمریکا بر سر تحریم روسیه

به گزارش سراج24؛به نقل هیل، گروه از نمایندگان سنا از هر دو حزب آمریکا در حالی که بر روی قوانین تحریم روسیه کار می‌کنند، اکنون در مراحل نهایی تصویب این قوانین با چالش‌های جدی روبرو هستند.

سناتورهای شرکت کننده در این مذاکرات با اشاره به چالش‌های حل نشده در تصویب پیش نویس قانون تحریم روسیه گفته اند: تحریم‌های مربوط به خط لوله نورد استریم ۲ که گاز را از روسیه به آلمان منتقل می‌کند و زمان شروع تحریم‌ها که برخی جمهوری خواهان خواستار اجرایی شدن آن‌ها قبل از حمله احتمالی روسیه به اوکراین هستند، مهمترین موارد اختلافی در پیشبرد قانون تحریم روسیه هستند.

«رابرت منندز»، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت: «ما در میانه نهایی کردن دو موضوع مورد اختلاف هستیم: یکی تحریم‌های مربوط به نورد استریم ۲ و موضوع بعد زمان اجرای تحریم‌ها قبل و یا بعد از تهاجم روسیه به اوکراین.»

سناتور «مارکو روبیو» نیز تائید کرده که هنوز در مورد زمان بندی اجرای تحریم‌ها اختلاف نظر هست، هرچند درباره مقیاس و دامنه این تحریم‌ها اجماع نظر وجود دارد. او گفت: «مسئله محوری باقی مانده این است که آیا تحریم‌ها در نتیجه برخی اقدامات خاص مانند حمله به اوکراین اعمال خواهند شد یا خیر؟»

گفته شده لایحه تحریم سنای آمریکا بدنبال تحریم سیستم‌های پیام‌رسان ایمن بانکی و مالی از جمله سوئیفت در روسیه است.

تحریم خط لوله نورد استریم ۲ نیز در سنای آمریکا محل اختلاف است. سناتور کریس در این ارتباط می‌گوید: «۹۵ درصد کارها برای تحریم انجام شده است، اما همیشه ۵ درصد آخر سخت‌ترین مراحل هستند.»

اخبار مرتبط

غرب با چپاول دیگران توانست به برتری برسد

تحریم گاز روسیه موجب رکود شدید اروپای مرکزی می‌شود

تحریم‌های ضد روسی برای اقتصاد جهانی مضر است

0 نظر

ارسال نظر

capcha