یک سال مهلت به دانشجویان مشمول برای معرفی خود

یک سال مهلت به دانشجویان مشمول برای معرفی خود

به گزارش سراج24؛ سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: برابر تبصره (۱) ماده (۳۳) قانون خدمت وظیفه عمومی، حداکثر معافیت تحصیلی در مقطع تحصیلی کاردانی ۲.۵ سال، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته ۳ سال، کارشناسی پیوسته ۵ سال و کارشناسی ارشد پیوسته ۶ سال، دکترای پیوسته ۸ سال و دکترای تخصصی ۶ سال است.

وی ادامه داد: مشمولان از تاریخ فراغت، انصراف، اخراج و یا ترک تحصیل حداکثر یک سال فرصت دارند تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاهی که در سنوات اولیه تحصیلی موفق به فراغت از تحصیل نشده اند، در صورت موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه مربوطه می‌توانند به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) مراجعه و حداکثر تا ۲ ترم مجوز سنوات ارفاقی به صورت مرحله‌ای دریافت کنند.

وی در خصوص مهلت معرفی دانشجویانی که در سنوات ارفاقی فارغ‌التحصیل می‌شوند، گفت: دانشجویانی که با بهره مندی از سنوات ارفاقی فارغ‌التحصیل می‌شوند مانند سایر دانشجویان از حداکثر یک سال مهلت معرفی برخوردار بوده و همچنین در صورت پذیرش در مقاطع بالاتر نیز می‌توانند از معافیت تحصیلی برخوردار شوند.

یک سال مهلت به دانشجویان مشمول برای معرفی خود

سردار مهری افزود: مشمولانی که در سنوات ارفاقی فارغ‌التحصیل نشوند از تاریخ انصراف و یا اخراج از تحصیل یک سال مهلت داشته تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: مشمولان و خانواده‌های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir ، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

اخبار مرتبط

«مهریه‌های» ۱۰۰ تا ۲۰۰ سکه مشمول پرداخت ۲ درصد «حق ثبت» می‌شوند؟

کاهش تعداد زندانیان مهریه رکورد زد

آخرین وضعیت جاده‌های کشور در پی بارش های اخیر

0 نظر

ارسال نظر

capcha