سنت احسان و انفاق در جامعه احیا شود

سنت احسان و انفاق در جامعه احیا شود

به گزارش سراج24؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز دوشنبه در مراسم تجلیل از اعضای شورای افتاء استان که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در کردستان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر اظهار داشت: کمیته‌امداد یکی از رویش‌های انقلاب بوده که زحمات زیادی را از ابتدای انقلاب تاکنون متقبل شده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد در کمک به نیازمندان پویا و فعال است، گفت: باید سنت احسان و انفاق بیش از پیش در جامعه احیا و ترویج یابد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان پرداخت زکات و ترویج این فرهنگ در جامعه را امری واجب و ضروری دانست و خاطرنشان کرد: متأسفانه علی‌رغم این همه آیات و فرموده‌های پیامبران الهی در نهادینه‌کردن سنت احسان و انفاق و زکات دچار ضعف هستیم؛ لذا از روحانیون کردستانی انتظار می‌رود که در این راستا تلاش کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید افراد نیازمند و مستحق واقعی شناسایی و به آنان کمک شود، تصریح کرد: ترویج و توسعه فرهنگ قرض الحسنه از دیگر مواردی بوده که باید در دستور کار مسئولان در استان کردستان قرار گیرد تا از این طریق تسهیلات به نیازمندان پرداخت شود.

وی از رفع مشکل صندوق قرض‌الحسنه قدیمی که در سنندج در طول چند سال اخیر تعطیل و دچار مشکلاتی بود، خبر داد و افزود: باید در کردستان نیز همانند استان‌های دیگر کشور، صندوق‌های قرض الحسنه با کمک بخش خصوصی و افراد متمکن راه‌اندازی شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی از جذب و اختصاص ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار به صندوق امداد ولایت کمیته‌امداد و ۲۰۰ میلیون تومان به مرکز خدمات روحانیون جهت پرداخت تسهیلات به نیازمندان و روحانیون استان خبر داد و اظهار کرد: روحانیون مناعت طبع داشته و همواره در راستای دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی تلاش می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان با اشاره به اینکه یک هشتم کل استان تحت پوشش بهزیستی و کمیته‌امداد هستند، ابراز داشت: امیدواریم با حمایت مسئولان متولی و خیرین مشکلات و گرفتاری‌های نیازمندان برطرف شود.

اخبار مرتبط

۱۰ طرح بزرگ صنعتی در کردستان ایجاد می‌شود

سرلشکر باقری در سنندج: امنیت پایدار در منطقه حاکم است

توجه به مسائل فرهنگی رویکرد متفاوت کمیته امداد است

0 نظر

ارسال نظر

capcha