خطابه و خطیب جمعه در تراز انقلاب اسلامی باشد

خطابه و خطیب جمعه در تراز انقلاب اسلامی باشد

به گزارش سراج24؛ آیت الله محمدباقر محمدی لائینی بعدازظهر دوشنبه در گردهمایی ائمه جمعه استان با گرامیداشت حماسه ششم بهمن آمل و یاد و خاطره علامه حسن زاده آملی اظهار داشت: برنامه‌های دهه فجر باید به صورت مردمی همانند مناسبت‌های مذهبی برگزار شود.

وی نقد ومقابله با فساد و بیان مفاسد را در خطبه‌های نمازجمعه لازم دانست و گفت: بیشترین مطالبه گری و نقد از مسائل و مفاسد در خطبه‌های نمازجمعه صورت می‌گیرد.

وی با تقبیح ساخت وسازها در حاشیه و بستر رودخانه‌ها اظهار داشت: باید کسانی که ده‌ها سال قبل مجوز ساخت وسازهای بی رویه را در بستر منابع طبیعی را صادر کردند، تعقیب شوند و پاسخگو باشند.

آیت الله لائینی افزود: همه کسانی که طی چند دهه اخیر به محیط زیست و تالاب‌ها تجاوز و ساخت وساز کردند باید مجازات و پاسخگو شوند وهمه این مسائل در خطبه‌های نمازجمعه بیان می‌شود.

امام جمعه ساری با اظهار اینکه خطبه‌های نمازجمعه تشریفاتی نیست، گفت: مردم و حکومت دارای حق و حقوقی هستند و امامان جمعه باید طرفدار حق و حقیقت باشند و ضمن نقد از کارکردهای خوب مسئولان باید حمایت کنند.

وی با تاکید براینکه خطبه و خطابه و خطیب نمازجمعه باید در ترازانقلاب باشند، گفت: خطیب در تراز انقلاب باید دارای سواد، بصیرت، زرنگی برآمده از نور ایمان وتقوا، حسن معاشرت و تهذیب و تزکیه درست برخوردار باشد.

 

اخبار مرتبط

حجت الاسلام آل هاشم: آمریکا سرخط تروریسم در جهان است

جولان دلالان در گندم‌زارهای مازندران

۱۵۵۰ ویژه برنامه دهه کرامت برپا می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha