سخنگوی وزارت امور خارجه:

بحران‌آفرینی در ذات رژیم صهیونیستی است

بحران‌آفرینی در ذات رژیم صهیونیستی است

به گزارش سراج24؛ نشست خبری سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان صبح امروز (دوشنبه) با حضور خبرنگاران در محل وزارت امور خارجه برگزار شد.

وی در واکنش به سفر رئیس رژیم صهیونیستی به امارات، گفت: رژیم جعلی و اشغالگر قدس، رژیمی است که بحران آفرینی در ذاتش است، بر اساس ترور، خشونت و خون‌ریزی دوام آورده است و حیات خودش را در همین بحران آفرینی‌ها می‌بیند.

خطیب‌زاده ادامه داد: تنها نمونه بارزی که در نظام بین‌الملل به عنوان نظام آپارتاید داریم، رژیم جعلی اشغالگر قدس است. از این رژیم جعلی بر اساس تعاریفی که در قطعنامه ۳۳۷۹ آمده، به عنوان رژیم آپارتاید نام برده است و همچنان همان سیاست‌های آپارتاید را پیگیری می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصریح کرد: رژیم صهیونیستی اولاً به دنبال سلطه بر یک نژاد و قوم اقلیت در سرزمین‌های اشغالی است و از سوی دیگر به دنبال اقدامات ظالمانه سیستماتیک علیه ساکنان اصلی فلسطین و برتری نژادی یک قوم خاص بر آن‌ها است. در سال ۲۰۱۸ نیز با قانون نژادپرستانه (دولت ملت یهود) بر این رفتار نژادپرستانه خودش صحه گذاشت.

خطیب‌زاده بیان کرد: رژیم صهیونیستی به عنوان یک مصداق بارز رژیم آپارتاید، سعی می‌کند بحران‌های خودش را به مناطق دیگر نیز منتقل کند. برخی از کشورها که در مسیر عادی‌سازی کمک می‌کنند، باید بدانند که این رژیم با ذات متجاوز، توسعه‌طلب و بحران آفرین، اولین قربانیانی که می‌گیرد، همان‌هایی هستند که امروز در مسیر عادی‌سازی قدم برمی‌دارند.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران نه تنها برخی اقداماتی که کشورها در مسیر عادی‌سازی انجام می‌دهند را محکوم می‌کند، بلکه فکر می‌کند آنان باید ندای ملت‌های خودشان را بشنوند و به این تفرقه افکنی‌ها در جهان اسلام به پایان دهند که برای آینده منطقه نیز بسیار بهتر است.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha