معاون وزیر فرهنگ:

کتابفروشان از سال آینده با نمایشگاه مجازی همراه می‌شوند

کتابفروشان از سال آینده با نمایشگاه مجازی همراه می‌شوند

به گزارش سراج24؛در روزهای برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، زمزمه هایی درباره مشکلات و آسیب هایی که فروش آنلاین این نمایشگاه به کتابفروشان می زند مطرح شده بود. برخی از فعالان رسانه ای و اهالی قلم، با استناد به این نکته که نمایشگاه کتاب، نباید فروشگاه باشد، از مخاطبان خواستند که از این سایت نمایشگاهی خرید نکنند.

یاسر احمدوند در گفت وگویی، درباره رویکرد تحریمی نسبت به نمایشگاه مجازی کتاب گفت: به نظر می رسد هر حرکت فرهنگی سازنده ای برای کشور، عده ای بدخواه دارد و عده ای تلاش می کنند زحمات قشر عظیم پدیدآورندگان، نویسندگان، مترجمان، مصححان، ناشران و... را به حاشیه ببرند.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: استقبال خوب مردمی و استقبال ناشران از این نمایشگاه، مشخص شد که این ادعا نادرست است و نه در جامعه نشر و نه در میان مردم مقبولیت ندارد. تقریبا همه ناشران فعال کشور در این نمایشگاه حضور داشتند و آثار همه نویسندگان مطرح نیز در این نمایشگاه ارائه شد و از همه نقاط کشور هم مردم خرید کردند، بنابراین نمایشگاه مقبول بوده است.

احمدوند با بیان این که همه می توانند نظر خود را اعلام کنند، اظهار داشت: آن چه مردم نشان دادند این بوده که از این موقعیت راضی هستند.

ویترین کتابفروشی ها گنجایش ارائه همه تولیدات نشر کشور را ندارد

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد، درباره اعتراضات کتابفروشان، گفت: واقعیت ماجرا این است که ویترین کتابفروشی ها گنجایش ارائه همه تولیدات نشر کشور را ندارد، به همین دلیل درصدی از نشر کشور نمی تواند به کتابفروشی ها راه پیدا کند.

وی ادامه داد: کتابفروشی ها طبیعتا علاقه مند هستند کتاب هایی را عرضه کنند که مشتری دارد و پرفروش است، به همین دلیل تعداد زیادی از آثار اتفاقا علمی و پژوهشی در سطح کشور، از ورود به ویترین ها محروم می شوند، برای آنها حتما باید فرصتی ارائه کرد که مردم، علاقه مندان، نویسندگان، ناشران بتوانند با عرضه این کتاب ها از آن بهره ببرند.

احمدوند گفت: این کار به عدالت نزدیک است که ما فرصت ارائه آثار را به همه ناشران و نویسندگان و به همه مردم بدهیم، ضمن این که این نمایشگاه چند روز محدود از سال است و همیشگی نیست، البته ما تلاش می کنیم در سال آینده کتابفروشی ها را هم به این حلقه اضافه کنیم.

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، از سوم بهمن کار خود را آغاز کرده بود و با یک روز تمدید، امروز یازدهم بهمن ماه به کار خود در سایت خانه کتاب و ادبیات ایران پایان می دهد.

روز گذشته علی رمضانی، رییس نمایشگاه، از فروش بیش از ۹۰ میلیارد تومانی این نمایشگاه خبر داده است.

اخبار مرتبط

اسماعیلی: به دنبال تحول جدی در حوزه تئاتر هستیم

به دنبال تحمیل نوعی خاص از پوشش نیستیم/ تفاوت‌ها را به رسمیت می‌شناسیم

فعالیت بیش از ۴ هزار گروه سرود در مساجد/ محدودیتی در حمایت از موسیقی سنتی وجود ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha