سفیر روسیه:

صادرات گاز به چین بهتر و سودآورتر از اروپاست

صادرات گاز به چین بهتر و سودآورتر از اروپاست

به گزارش سراج24؛ به نقل از تاس، «آندری کلین»، سفیر روسیه در لندن در گفتگویی که روز یکشنبه در ساندی تایمز منتشر شد، گفت: گام‌های غیردوستانه غرب علیه روسیه و چین، این دو کشور را به سمت همکاری‌های دوجانبه نزدیک تر در حوزه‌های مختلف سوق می‌دهد.

سفیر روسیه در انگلیس گفت: «ما اکنون بهترین روابط را با چین داریم. بهترین دوره، احتمالاً، در روابط ما، که قبلاً هرگز نبوده است. هر چه فشارهای بیشتری را تجربه کنیم - چین همان فشارهای متحدان ناتو، به ویژه از سوی ایالات متحده را تجربه می‌کند. مطمئن هستم که آنها ما را به نزدیک تر شدن سوق می‌دهند.»

به گفته این دیپلمات روس، روسیه فعالانه با مقامات چینی برای اجرای پروژه‌های مشترک در بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله در بخش گاز همکاری می‌کند.

کلین در ادامه گفت: «می توانم بگویم که از نظر تأمین گاز و نفت چین، پکن شریک بسیار مشتاقی است، زیرا بازار بزرگی دارد و به مقدار زیادی از آن [منابع] نیاز دارد. خط لوله صادرات انرژی به چین در مقایسه به خط لوله صادرات به اروپا برای ما بسیار سودآورتر، باثبات تر و آرام تر خواهد بود و به جای نورد استریم ۲، چین شریک بسیار امیدوارکننده ای است.»

اخبار مرتبط

چین در شرق و جنوب شرق تایوان رزمایش دریایی و هوایی برگزار کرد

روسیه از انهدام سلاح‌های آمریکایی در اوکراین خبر داد

۲ هواپیمای جنگی و ۳ بالگرد اوکراین ساقط شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha