کانادا کارمندان غیر ضروری خود را اوکراین خارج می‌کند

کانادا کارمندان غیر ضروری خود را اوکراین خارج می‌کند

‌به گزارش سراج24؛به نقل از اسپوتنیک، مقامات کانادایی روز یکشنبه اعلام کردند که اتاوا تصمیم گرفته است تا کارمندان غیر ضروری و وابستگان آنان را به طور موقت از سفارت خود در کیف خارج کند.

در بیانیه رسمی وزارت خارجه کانادا آمده است: «در حالی که ما به نظارت دقیق وضعیت ادامه می‌دهیم، بالاترین اولویت ما ایمنی و امنیت کانادایی‌ها است. مقامات ما آماده ارائه کمک کنسولی به شهروندان کانادایی در صورت لزوم هستند.»

در این بیانیه آمده است که سفارت کانادا در اوکراین همچنان باز است.

در بیانیه گفته شده: «همانطور که اوایل این هفته اعلام شد، کانادا تیم خود را در سفارت کانادا در کیف اوکراین، با مقامات متخصص در زمینه‌هایی مانند بخش امنیتی، مدیریت درگیری، اصلاحات دموکراتیک، خدمات کنسولی و دیپلماسی تقویت خواهد کرد.» آنها با هم ظرفیت دیپلماتیک ما را افزایش می‌دهند و به ما اجازه می‌دهند که به ارزیابی و پاسخگویی به وضعیت در حال تحول در حمایت از اوکراین ادامه دهیم.

به دلیل آنچه که اتاوا آن را «تهدیدهای روسیه و افزایش تحرکات نظامی در داخل و اطراف اوکراین» می‌داند، همچنان به کانادایی‌ها توصیه می‌شود از سفرهای غیرضروری به اوکراین خودداری کنند.

اتاوا تاکید کرده است که «در حمایت از حاکمیت، تمامیت ارضی و استقلال اوکراین ثابت قدم است» و تهدیدهای ادعایی روسیه علیه کشور همسایه را محکوم می‌کند. کانادا همچنین متعهد شد که «تجاوز به اوکراین»، «عواقب قوی» خواهد داشت.

با این حال، روسیه بارها ادعای تهاجم به اوکراین را رد کرده و نسبت به ادامه ارسال کمک‌های نظامی کشورهای غربی (از جمله کانادا) به بهانه تهدید ادعایی ابراز نگرانی کرده است.

اخبار مرتبط

جهان برای افزایش قیمت گندم به هر تن 700 دلار آماده شود

ایرانیان خاک مولداوی را ترک کنند

روسیه از انهدام سلاح‌های آمریکایی در اوکراین خبر داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha