لزوم راه‌اندازی سامانه املاک دولتی با همکاری خزانه‌داری کل کشور

لزوم راه‌اندازی سامانه املاک دولتی با همکاری خزانه‌داری کل کشور

به گزارش سراج24؛ حسن بابایی در نشست مشترک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با خزانه‌داری کل کشور گفت: در دی ۱۳۹۸ تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و خزانه‌داری کل کشور در راستای ضرورت حفظ املاک دولتی و بیت‌المال و در اجرای مواد ۳، ۹ و ۱۱ قانون حدنگار و مواد ۱۱۳، ۱۱۴ و ۱۲۳ قانون محاسبات عمومی کشور، صدور اسناد تک برگ در سازمان ثبت اسناد در دستور کار قرار گرفت.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان کرد: تعداد اسناد تقدیمی به اداره‌های ثبت استان‌ها، ۱۵۹ هزار و ۵۶۳ فقره سند بوده که تعداد کل اسناد تک برگ صادره از محل مبادله شده، ۱۲۸ هزار و ۲۲۹ فقره معادل ۸۰.۳۶ درصد است و با توجه به برنامه‌ریزی‌ها تا پایان سال به بقیه تعهدات نیز عمل خواهد شد و اسناد تک برگ و کاداستر صادر می‌شود.

بابایی افزود: همچنین از محل گواهی بند «د»، تاکنون ۷۳ هزار و ۵۰ فقره سند تک برگ صادر شده است و همکاران ما در اقدام جهادی، ۲۰۱ هزار و ۲۷۹ سند تک برگ صادر کرده‌اند.

در این نشست مشترک با حضور رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و رئیس خزانه داری کل کشور و معاونان و مدیران کل اداره‌های ثبت اسناد و املاک استان‌ها، از استان‌ها و دستگاه‌های برتر در تبدیل اسناد دفترچه‌ای و تک برگ عادی به اسناد تک برگ دولتی قدردانی شد.

وزارت جهاد و کشاورزی و دستگاه‌های تابع، وزارت ورزش و جوانان و وزارت آموزش و پرورش جزو دستگاه‌های دولتی برتر در تبدیل اسناد دفترچه‌ای به سند تک برگی دولتی شناخته شدند.

اخبار مرتبط

امروز به دفاتر اسناد رسمی مراجعه نکنید

وجود ۱۱ هزار ساختمان بلندمرتبه در تهران

صدور اسناد جامع حدنگار برای ۱۵ منطقه آزاد ظرف یک ماه آینده

0 نظر

ارسال نظر

capcha