برنامه حرکت کاروان قرآنی انقلاب اعلام شد

برنامه حرکت کاروان قرآنی انقلاب اعلام شد

به گزارش سراج24؛ احمد ابوالقاسمی، مدیر کاروان قرآنی انقلاب در گفت‌وگویی درباره برنامه‌ها و حرکت پنجمین کاروان قرآنی انقلاب در طلیعه چهل و سومین فجر انقلاب اسلامی گفت: کاروان قرآنی انقلاب، برای نخستین بار در سال ۱۳۹۷ حرکت خود را از اول بهمن آغاز کرد و تا بیست و سوم آن ادامه داشت و با طی حدود ۸۴۰۰ کیلومتر سفر زمینی به نوعی کل ایران را طی کردیم.

این قاری بین‌المللی افزود: طی این مدت بیش از یکصد برنامه قرآنی اجرا و ۳۷ محفل انس با قرآن در ۲۲ روز برپا شد. همچنین چندین تلاوت اذان‌گاهی به صورت زنده از رادیو پخش شد. این برنامه‌ها در مکان‌های مختلف اجرا می‌شد و حتی گاهی در کنار جاده و یک‌بار هم در محل نابودی هواپیما‌های آمریکایی در طبس، قاری برنامه، اذان گفت و تلاوت اجرا کرد. خبرگزاری ایکنا نیز هر ساله این مسیر را با ما همراهی کرده و گزارش‌های متعدد مکتوب و تصویری را منتشر کرده است. همچنین اردیبهشت‌ماه امسال نیز سفری به شهرهای مرزی خراسان رضوی داشتیم.

مدیر کاروان قرآنی انقلاب با بیان اینکه حرکت این کاروان یک کار گسترده و فراسازمانی بود که در آن تمام سازمان‌ها ازجمله صدا وسیما، سازمان دارالقرآن، سازمان اوقاف، ارتش، سپاه، بنیاد شهید و تمام خبرگزاری‌ها مشارکت داشتند، گفت: چهارشنبه، ششم بهمن‌ماه ۱۴۰۰ نیز اولین روزی بود که پنجمین حرکت کاروان قرآنی با یک محفل انس با قرآن در جوار حرم امام خمینی(ره) آغاز شد. در این برنامه جامعه قرآنی نیز با آرمان‌های امام خمینی(ره) تجدید میثاق و با مقام معظم رهبری تجدید بیعت کردند.

ابوالقاسمی افزود: بعد از اجرای محفل، کاروان در شهر ساوه دو برنامه اجرا کرد و روز نهم در شهر قزوین بودیم و ۱۲ بهمن‌ماه نیز در عرشه ناو جماران در بندر جاسک اجرای برنامه خواهیم داشت. فردا، ۱۱ بهمن‌ماه نیز در پایگاه نیروی هوایی بندرعباس و شهر کوهستک هرمزگان اجرای برنامه داریم.

وی ادامه داد: بعد از این محافل، کاروان به سمت کلارک چابهار حرکت می‌کند و در آنجا هم یک محفل انس با قرآن کریم خواهیم داشت. صبح سه‌شنبه، ۱۳ بهمن‌ماه نیز برای پرسنل نیروی هوایی یک برنامه داریم که از آنجا به تهران باز می‌گردیم.

مدیر کاروان قرآنی انقلاب بیان کرد: علاوه بر اجرای محافل قرآنی مقرر شد تا به همت کاروان، در استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان یک تیم پزشکی متشکل از فرزندان شاهد به مدت سه روز مستقر شوند و به درمان مردم محروم آن مناطق بپردازند.

ابوالقاسمی با اشاره به اینکه سفر زمینی کاروان مجددا از چهاردهم بهمن‌ماه به سمت استان قزوین آغاز می‌شود گفت: حرکت کاروان ۱۵ تا ۱۷ بهمن به ترتیت در شهر زنجان، ابهر و شهر قیدار و پس از آن در کرمانشاه خواهد بود. بعد از کرمانشاه در همدان دو برنامه خواهیم داشت و بعد از آن در استان کردستان اجرای برنامه داریم و در نهایت صبح روز ۲۲ بهمن کاروان به تهران باز می‌گردد.

وی با بیان اینکه امسال کار‌های جانبی کاروان قرآنی انقلاب بیشتر استقرار تیم‌های پزشکی در مناطق محروم است تا مردمی که دسترسی آسانی به درمان ندارند اقدامات پزشکی لازم برایشان انجام شود، گفت: علاوه بر آن در بسیاری از مناطق با توجه به وسعت فضا کلاس‌های آموزش قرآن کریم برای دانش‌آموزان و فعالان قرآنی آن شهر‌ها برگزار خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

سوره توبه+صوت

حفظ قرآن و فرهنگ قرآنی با دوران پیش ازپیروزی انقلاب قابل مقایسه نیست

سپاه در حال بررسی حوادث حرم امام(ره)

0 نظر

ارسال نظر

capcha