مقابله پدافند هوایی عراق با پهپادهای آمریکایی در سامرا

مقابله پدافند هوایی عراق با پهپادهای آمریکایی در سامرا

به گزارش سراج24؛ به نقل از کانال تلگرامی صابرین نیوز، شنبه شب صدای انفجارهایی در آسمان منطقه الدور در شهر سامرا در عراق شنیده شد.

این کانال تلگرامی در خبرهای تکمیلی نوشت: علت شنیده شدن صدای انفجارهایی در سامرا این بود که سامانه دفاعی هوایی عراق به سمت پهپادهای ناشناس تیراندازی کردند. این رسانه عراقی در ادامه تاکید کرد که این پهپادها متعلق به نیروهای اشغالگر آمریکایی بودند که بدون مجوز در حال مأموریت شناسایی مواضع بسیج مردمی بودند.

کانال تلگرام النجبا نیز اعلام کرد که منابع امنیتی عراقی اعلام کرده که یک پهپاد جاسوسی آمریکایی را که بر فراز استان صلاح‌الدین پرواز می‌کرد را هدف قرار داده‌اند. طبق اعلام این منابع، این پهپاد در تلاش برای ورود به حریم هوایی سامرا بوده است.

آمریکا هرچند مدعی شده که تا پایان دسامبر ۲۰۲۱ تمام نیروهای رزمی خود را از عراق خارج کرده است اما بسیج مردمی عراق اعلام کرده که ۲۵۰۰ نظامی آمریکایی همچنان در عراق حضور دارند و تنها عناوین آنها از «رزمی» به «مستشاری» تغییر کرده است. گروه‌های مقاومت عراق تاکید کرده‌اند که تمام نظامیان آمریکایی تحت هر عنوانی باید خاک عراق را ترک کنند.

اخبار مرتبط

بن بست مذاکرات وین را حل کردیم

اولین قانون محدودیت حمل سلاح در آمریکا به امضای بایدن رسید

امکان بازگشت به برجام وجود دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha