سوالات کنکور ۱۴۰۱ محتوایی خواهد بود/شکل دفترچه و پاسخنامه‌ها تغییر می‌کند

سوالات کنکور ۱۴۰۱ محتوایی خواهد بود/شکل دفترچه و پاسخنامه‌ها تغییر می‌کند

به گزارش سراج24؛ عبدالرسول پورعباس روز شنبه در نشست خبری با محوریت شرایط و ضوابط و نحوه برگزاری آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: ارتقای امنیت دفترچه و پاسخنامه ها به این شکل است که یک دفترچه عمومی و ۲ دفترچه تخصصی به همراه یک پاسخنامه عمومی و ۲ پاسخنامه تخصصی در اختیار داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری قرار می گیرد.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱، در مسیری حرکت می کنیم که این مسیر روشن و شفاف است و قصدمان این است که کنکور را طوری برگزار کنیم تا کمترین استرس به داوطلبان وارد شود.

پورعباس با بیان اینکه تغییرات کنکور ۱۴۰۱ مبتنی بر دو قانون مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی اعمال می شود، افزود: در آزمون سراسری ۱۴۰۱ اول بحث اعمال تاثیر ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی و سپس تغییر سوالات آزمون از حالت کلیشه‌ای به محتوایی در چارچوب کتب درسی را شاهد خواهیم بود.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص تاثیر ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی در این آزمون توضیح داد: تاثیر ۴۰ درصدی به صورت تاثیر مثبت در کنکور ۱۴۰۱ اعمال می شود.

پورعباس همچنین گفت: در سه سال آینده آزمون ها به صورت تمام هوشمند و الکترونیک طراحی می شوند. این آزمون های هوشمند در جهت حفظ امنیت، ایجاد آرامش، روحیه بخشی و کاهش استرس داوطلبان کنکور طراحی می شود.

معاون وزیر علوم با اشاره به اینکه از همین حالا مواردی از تقلب و دروغ درباره کنکور از سوی این سازمان شناسایی شده است، گفت: گروه امنیت آزمون ‌ها از هم اکنون کار خود را شروع کرده است و ارتقای امنیت دفترچه ها و پاسخنامه ها تا سه برابر در همین راستا انجام می شود.

اخبار مرتبط

مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری تمدید شد

تمام دفترچه های انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ منتشر شد

دستگیری ۸۰۰ متقلب در کنکور ۱۴۰۱

0 نظر

ارسال نظر

capcha