تبریک اژه‌ای برای صعود تیم ملی ایران به جام جهانی

تبریک اژه‌ای برای صعود تیم ملی ایران به جام جهانی

به گزارش سراج24؛ از مشهدمقدس،حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در جمع خبرنگاران پیرامون دستاورد سفر دو روزه رئیس و معاونین قوه قضاییه به مشهد مقدس اظهارداشت: در کنار توفیق زیارت حضرت رضا(ع) از بخش‌های زیادی از استان خراسان رضوی و مشهد مقدس بازدید به عمل آورده و با مسئولین و اقشار مختلف دیدار داشتیم. 

وی افزود: صعود تیم ملی ایران را به جام جهانی تبریک عرض می‌کنم، جوانان ما در هر میدانی برای افتخار آفرینی کشور و خوشحالی همه مردم ایران تلاش می‌کنند تا پیروزی بسیار شیرینی حاصل آید. 

رئیس قوه قضاییه با اعلام اینکه امیدواریم اتفاق‌های خوبی در این سفر دو روزه حاصل آید، گفت: سفرهای استانی به چند منظور و یک روزه انجام می‌شود، اما به لحاظ اهمیتی که استان خراسان رضوی از نظر جمعیت و ترکیب جمعیتی دارد و سالانه پذیرای میلیون‌ها زائر از داخل و خارج کشور است، سفر به استان خراسان رضوی را دو روزه در نظر گرفتیم. 

‌اژه‌ای پیرامون اهداف سفر تاکید کرد: تلاش است نسبت به مشکلات عمده‌ای که در استان خراسان وجود دارد و قوه قضاییه می‌تواند به صورت مستقیم و غیر مستقیم در رفع آن‌ها موثر باشد را شناسایی و در حل آن‌ها قدم برداریم؛ بخشی از آن‌ها مربوط به حقوق عامه است که می‌تواند به صورت مستقیم وارد شود و بخش دیگر به جهت حضور قوه قضاییه در شوراهایی که وجود دارد، می‌تواند در رفع و پیگیری مسائل اقدام‌ نماید. 

وی ادامه داد: مسائل مختلفی توسط استاندار خراسان رضوی،‌ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و اقشار مردمی مطرح شد و تلاش داریم در جهت رفع آن گام برداریم. 

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: هدف دیگر از سفر به خراسان رضوی آن بود که به مجموعه‌های قضایی خود از نزدیک سرکشی کنیم، تقریبا تمامی مدیران عالی قوه قضاییه حضور داشته و از هفت شهرستان و یک شهر بازدید به عمل آوردند و با اقشار مردم و شورای اداری هر شهرستان و بخش‌های مردمی و دستگاه‌های مربوطه تماس گرفته و مطالب را شنیدند. 

‌اژه‌ای گفت: بنده از روز گذشته در جلسات مختلف حضور پیدا کرده و نخستین دیدار را بر اساس اهمیت با فعالان اقتصادی و تولید کنندگان برگزار کردیم؛ فعالان اقتصادی در این دیدار پیرامون ارتباط موثری که بخش‌های قوه قضاییه به ویژه معاون دادستان کل کشور و معاون پیشگیری از وقوع جرم با آن‌ها داشتند، اظهار امیدواری و خشنودی داشتند. 

وی با اشاره به اینکه در دیداری که با نمایندگان اقشار مختلف مردمی برگزار شده بود، مطالب و دغدغه‌ها مطرح شد، خاطر نشان کرد: یکی دیگر از نشست‌ها، با قضات و کارکنان دستگاه قضایی بود که به تفصیل مشکلات خود و مردم را مطرح کردند،؛ همچنین دیگر همکاران ما نشستی با علما داشتند، بنده با مراجع و آیات اعظام دیدار داشتم که مطالب مفیدی ارائه شد. 

رئیس قوه قضاییه افزود: علاوه بر آن روز گذشته از 6 قسمت از زندان مشهد بازدید به عمل آمد که شامل بخش جوانان، بانوان و کارگاه‌های تولیدی بود. 

‌اژه‌ای اظهار کرد: مجموعه‌ای از ساختمان‌های قدیمی در مرکز شهر داریم که شامل زندان‌ها و مراکز دادگستری‌ها می‌شود که باید به خارج از شهر منتقل شود؛ این مسئله در دستور کار قرار گرفته شده است و امید است با حمایت شهرداری و استانداری بتوانیم زندان‌ها را به خارج از شهر منتقل کنیم. 

وی تاکید کرد: نشستی با شورای اداری داشتیم که پیرامون مسئله آب، زمین و سایر مشکلات شهر در حوزه منابع طبیعی مباحثی مطرح شد که برخی از آن‌ها را قوه قضایه می‌تواند مستقیما در جهت رفع آن اقدام کند و برخی دیگر را در مجلس یا شورای عالی اقتصادی مورد پیگیری است. 

رئیس قوه قضاییه با اعلام اینکه در جریان این سفر 600 ملاقات حضوری با مردم مشهد و در شهرستان‌های استان برقرار شد، اظهار کرد: دادستان کل کشور، معاون اول قوه قضاییه و رئیس دیوان عالی کشور و تعدادی از مدیران با مردم دیدار داشتند که هم برای مردم و مدیران مفید بود. 

اژه‌ای بیان کرد: در راستای رفع مشکلات قوه قضاییه پیرامون کمبود‌ها نیز استانداری با روحیه انقلابی و شناخت دقیقی که در مدت زمان کوتاه حاصل آورده است، وعده داده که کمک‌هایی در حد مقدور برای رفع مشکلات ارائه کند. 

وی تصریح کرد: 200 میلیارد تومان در این سفر برای سه سال تصویب شد که بتوانیم در رفع مشکلات اداری، زندان‌ها، تجهیزات و امکانات برای ساختمان‌ها و امکان اداری در نظر گرفته شود؛ این مبلغ غیر از بودجه‌های ملی و آنچه در بودجه سال آینده پیش بینی شده است. 

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: بعضی از زندان‌های و مراکز پزشکی قانونی با مشکلاتی به لحاظ تجهیزات و  فاصله ساختمان مواجه‌اند که امیدواریم با کمک مسئولین این مسئله مرتفع شود.

اخبار مرتبط

بازدید ۳ ساعته اژه‌ای از زندان ساری در ساعات تحویل سال ۱۴۰۱

0 نظر

ارسال نظر

capcha