ایران مقتدرانه راهی جام جهانی شد

ایران مقتدرانه راهی جام جهانی شد

به گزارش سراج24؛ تیم ملی فوتبال ایران در برابر چشمان تماشاگران ایرانی، با شکست تیم ملی عراق به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کرد.

ایران تحت هدایت دراگان اسکوچبچ با برد در این بازی صعود خود را قطعی کرد ولی اگر بازی به تساوی می‌کشید، کار به اما و اگر می‌کشید و باید منتظر بازی تیم‌های کره جنوبی و سوریه می‌شدیم.

تیم عراق بازی را بهتر آغاز کرد و در دقایقی از بازی صاحب توپ و میدان بود اما آرام آرام ایران کنترل بازی را به دست گرفت و مسلط بر بازی شد. مهمترین موقعیت عراق در این بازی، ضربه سر احمد فرحان بود که امیر عابدزاده به خوبی توپ را روی خط دروازه مهار کرد.

یوزهای ایرانی موقعیت‌های متعددی روی دروازه عراق خلق کردند که از مهمترین آن‌ها در نیمه اول، ضربه زیبای علی قلی‌زاده در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان عراق بود که با مهار خوب فهد طالب دفع شد.

در نیمه دوم، ایران بازی را خوب شروع کرد و در دقیقه ۴۸ مهدی طارمی توانست با پاس زیبای جهانبخش و اشتباه احمد ابراهیم، در موقعیتی تک به تک دروازه عراق را باز کند.

در ادامه دو تیم موقعیت‌هایی را روی دروازه‌ها خلق کردند و حتی ایران گل دوم را هم به ثمر رساند اما کمک داور دوم پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برد و گل را مردود اعلام کرد.

در نهایت ایران توانست با این برد با هفت امتیاز ۱۹ امتیازی شد و صدر جدول را حفظ کرد. عراق هم با همان چهار امتیاز در جایگاه پنجم گروه اول باقی ماند.

این برد تاریخی و ماندگار را به همه‌ی هموطنان عزیز کشورمان تبریک می‌گوییم.

اخبار مرتبط

اولین دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران برای جام‌جهانی قطعی شد

واکنش سیدجلال به پایان قرارداد با پرسپولیس: به 6 بازی پیش‌ رو فکر می‌کنم!

توصیه به هموطنان برای خرید تورهای جام جهانی قطر

0 نظر

ارسال نظر

capcha