امام جمعه یزد مطرح کرد؛

وفاداری حضرت زهرا (س) الگویی برای زنان جامعه

وفاداری حضرت زهرا (س) الگویی برای زنان جامعه

به گزارش سراج24؛ آیت الله محمدرضا ناصری، صبح پنجشنبه در دیدار با اساتید و کارکنان حوزه علمیه یزد با گرامیداشت میلاد حضرت زهرا (س) و گرامیداشت هفته مقام زن اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های شاخص حضرت زهرا (س) وفاداری بی نظیر آن حضرت است که این صفت بسیار خوبی به ویژه نسبت به خانواده است.

وی عنوان کرد: وفادار بودن به ویژه در مورد زوجین نسبت به یکدیگر، صفت بسیار ارزشمندی است و باعث می شود که طرف مقابل محبت و علاقه اش استوار بماند و برای زوجین آرامش خیال به دنبال خواهد داشت.

ناصری ادامه داد: آرامشی که به دنبال وفاداری در خانه و خانواده حاکم می شود، شرایط زندگی را بهبود می بخشد و امروز اگر می بینیم آمار طلاق در جامعه افزایش یافته، به دلیل عدم اطمینان طرفین به یکدیگر است.

امام جمعه یزد بیان کرد: وفاداری، صبر را نیز در انسان تقویت می کند و صبر در زندگی، انسان را در برابر مشکلات مقاوم و دوام زندگی را دو چندان می کند.

وی یادآور شد: اگر علایق و محبت افراد به یکدیگر رنگ خدایی داشته باشد، این علاقه پایدار خواهد بود و می توان روی این دوستی‌ها و مودت‌ها حساب کرد.

ناصری با اشاره به برخی ویژگی های حضرت زهرا (س) در همسرداری بیان کرد: زنان امروز جامعه ما در گفتار و رفتار و سیره و منش، حضرت زهرا (س) را الگوی خود قرار دهند.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دو کتابی که یکی از زنان برجسته مصری در مورد زنان اسلام نوشته است، اظهار داشت: در این کتاب نکات زیبای بسیاری در مورد حضرت زهرا (س) نوشته شده که این کتاب را خواندنی کرده است.

اخبار مرتبط

آثار توحیدی خدای سبحان در جان امام حسین (ع) ظهور کرده است

شرط اول فراهم شدن بستر وحدت اجتماعی، عدالت است

212 نفر به حافظان کل قرآن کشور اضافه شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha