وزارت خارجه سوریه: اتحادیه اروپا فاقد استقلال بوده و دنباله‌رو سیاست‌های آمریکا است

وزارت خارجه سوریه: اتحادیه اروپا فاقد استقلال بوده و دنباله‌رو سیاست‌های آمریکا است

به گزارش سراج24؛وزارت امور خارجه سوریه به مواضع خصمانه اخیر شورای اتحادیه اروپا درباره تحولات این کشور واکنش نشان داد.

در این بیانیه که خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) آن را منتشر کرد، آمده است: سوریه در خصوص مواضع و دروغ‌های مندرج در بیانیه اخیر شورای اتحادیه اروپا که به دور از واقعیت و بیانگر از هم گسیختگی سازمانی اتحادیه اروپا است، ابراز تأسف می‌کند. اتحادیه اروپا فاقد کمترین حد از استقلال است و پذیرفته است که دنباله رو و مجری سیاست‌های آمریکا باشد. تبعیت از آمریکا باعث بی هویتی اتحادیه اروپا شده و آن را به ساختاری بی خاصیت تبدیل کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: علت اول و آخر ادعای مندرج در بیانیه اخیر شورای اتحادیه اروپا که «نزاع در سوریه هنوز به پایان نرسیده و همچنان منشأ رنج و بی ثباتی است»، دخالت کشورهای غربی در امور داخلی سوریه و تدابیر یکجانبه، ظالمانه و غیرقانونی علیه آن و تلاش‌های ناکام و شکست خورده این کشورها برای آبروداری پس از شکست طرح خصمانه علیه دمشق است.

وزارت خارجه سوریه در پایان بیانیه خود تصریح کرد: ملت و ارتش سوریه که گروه‌های تروریستی و حامیان غربی و استعماری آنها را شکست دادند، هرگز به اتحادیه اروپا و غیر آن اجازه نمی‌دهند در امور داخلی کشورشان دخالت و در روند برقراری ثبات مانع تراشی کنند. سوریه اساساً هیچ اهمیتی برای مواضع بی ارزش اتحادیه اروپا قائل نیست و ارزش بیانیه اخیر این اتحادیه درباره سوریه را از جوهر به کار رفته در آن کمتر می‌داند.

اخبار مرتبط

پوتین فرمان تحریم برخی کشورهای خارجی را امضا کرد/ آلمان: روسیه نباید در جنگ پیروز شود

ظاهرسازی امارات در واکنش به آتش بس در یمن

جوزف بورل: به دستیابی به توافق در مذاکرات وین نزدیک شده ایم

0 نظر

ارسال نظر

capcha