اگرآمادگی نیروهای مسلح نبود استکبار ما را به حال خود رها نمی‌کرد

اگرآمادگی نیروهای مسلح نبود استکبار ما را به حال خود رها نمی‌کرد

به گزارش سراج24؛ امیر دریادار حبیب‌الله سیاری عصر چهارشنبه در آیین بزرگداشت و تجلیل از وابستگان و پیشکسوتان ستاد ارتش در سالن کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش اظهار کرد: تجلیل از پیشکسوتان سنت نیکو و زیبایی است که باید به بهترین شکل ممکن برگزار شود.  

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به افتخارات رزمندگان در دفاع مقدس اظهار کرد: دوران دفاع مقدس یک مقطع تاریخی مهم در تاریخ کشور است. در آن مقطع دشمنان، ارتش رژیم بعث عراق و صدام را برای تهاجم به ایران تجهیز کرده بودند اما ارتش با وجود اینکه در پیروزی انقلاب آسیب‌هایی دیده بود، وارد شد و رژیم بعث فکر نمی‌کرد مقاومتی دربرابر آن صورت بگیرد، اما نیروی زمینی توانست جلوی پیشروی ارتش بعث را بگیرد.  

سیاری با اشاره به عملیات کمان ۹۹ و نخستین پاسخ نیروی هوایی ارتش در ساعات و روزهای آغازین تهاجم ارتش بعث به ایران، عنوان کرد: رژیم صدام فکر نمی‌کرد که در مدت کوتاهی پاسخ قاطعی از غیور مردان نیروی هوایی ارتش دریافت کند. همه ارتشیان و مردم ثابت کردند که می‌خواهند پای انقلاب و آرمان‌های آن ایستاده و از تمامیت ارضی کشور دفاع کنند.  

وی، موفقیت‌ها و رشادت‌های رزمندگان و ارتشیان را مختص به دفاع مقدس ندانست و گفت: اگرچه جنگ تحمیلی در سال ۱۳۶۷ تمام شد اما استکبار جهانی جنگ اقتصادی، تحریم و توطئه‌های مختلف را علیه ملت ایران ادامه داد و بدانید اگر آمادگی نیروهای مسلح نبود استکبار جهانی لحظه‌ای ما را به حال خود رها نمی‌کردند و این نشان می‌دهد که اهمیت دوران بعد از جنگ کمتر از آن دوره نیست.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: در عرصه بودن و اعلام آمادگی و جنگندگی فرزندان انقلاب در نیروهای مسلح باعث شده که کشور از شر توطئه‌های مختلف دشمن در امان بماند و این آمادگی باعث شده که آنها جرات تعرض به ایران را در سال‌های بعد از دفاع مقدس به خود ندهند.

سیاری ارزش کار پیشکسوتان و مجاهدان را بسیار بالا دانست و گفت: مجاهدت‌های مختلف شما پیشکسوتان موجب افتخارات امروز ارتش و کشور است.

وی در ادامه افزود: هدف از برگزاری تجلیل از بانشستگان قدردانی از زحمات تمام کسانی است که در طول مدت خدمتشان صادقانه خدمت کردند و آنچه در توان داشتند پای کار آوردند تا بهترین شرایط را در یگان خدمتی خود داشته باشند.

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به تجارب پیشکسوتان دفاع مقدس و بهره گیری از این تجارب، تصریح کرد: ما در این مراسم از پیشکسوتان یاد کردیم. جایگاه آنها بسیار مهم است و تدبیر رهبر انقلاب این است که بازنشستگان آیینه شاغلین هستند و پیشکسوتان و بازنشستگان ذخیره نیروهای مسلح هستند و همگی هم اعلام آمادگی کردند که هرجا نیاز باشد در خدمت جمهوری اسلامی ایران باشند و می‌توانند بهترین خدمت را برای دفاع از تمامیت ارضی، استقلال و انقلاب داشته باشند.

اخبار مرتبط

امیر دریادار ایرانی: دشمن در برابر مشت آهنین مردم ایران ناتوان است

سازمان انرژی اتمی پیشران مقابله با جهان استکبار است

سردار شکارچی: کوچک‌ترین خطای صهیونیست‌ها با شدیدترین پاسخ ما روبه‌رو می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha