توضیحات وزیر کشور درباره شیوه بازگشت اعمال محدودیت‌های کرونایی؛

حفظ سلامت مردم اولویت دولت است

حفظ سلامت مردم اولویت دولت است

به گزارش سراج24؛ احمد وحیدی وزیر کشور امشب در جمع خبرنگاران به تشریح جمع‌بندی سفر یک‌روزه خود به استان کردستان اظهار داشت: امروز پس از بازدید از نقاط مختلف شهر سنندج، در جلسه شورای مدیریت بحران استان شرکت و گزارشات مختلف امیدبخشی از مسئولان کردستانی گرفتم.

وی با بیان اینکه تدابیر و حضور میدانی استاندار و مسئولان دستگاه‌های مختلف استانی باعث جلوگیری از مشکلات عدیده در پی بارش‌های اخیر برف برای مردم کردستان شد، افزود: در این روزهای برفی خوشبختانه حتی یک مورد تصادف منجر به فوتی، قطعی گاز و آب نبودیم که دستاورد بسیار خوبی بود.

وزیر کشور با یادآوری اینکه بارش‌های اخیر باعث رونق بخشیدن به بخش کشاورزی شد، تصریح کرد: کارشناسان پیش‌بینی کرده که 85درصد از سدها و بعضا 100درصد پر از آب شوند که این باعث خوشحالی همه ما و کشاورزان است.

وی با اذعان به اینکه گرچه بارش‌های اخیر باعث مشکلاتی همچون اخلال در خدمت‌رسانی، مسدودشدن کوچه و خیابان‌ها شد، عنوان کرد: بخشی از ماشین‌آلات شهرداری‌ها به ویژه شهرداری سنتدج فرسوده بوده که تلاش خواهیم کرد تصمیمات لازم برای تجهیز دستگاه‌ها و امکانات اجرا خواهد شد.

وحیدی ادامه داد: در همین راستا مبلغ قابل توجهی از منابع مختلف برای رفع برخی از مشکلات جزئی و خرید تجهیزات و ماشین‌آلات شهرداری به حساب استانداری کردستان واریز خواهیم کرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود از احتمال بازگشت محدودیت‌های کرونایی خبر داد و  اظهار کرد: دانش‌آموزان باید سر کلاس‌ها پروتکل‌ها و فاصله اجتماعی را رعایت و واکسن‌هایشان را تزریق کرده باشند.

وزیر کشور گفت: ممکن است در برخی از اجتماعات و اماکن پزوتکل‌های بهداشتی رعایت نشود؛ لذا در صورت شیوع و افزایش امیکرون، برخی از اجتماعاتی که اولویت و فوریت نداشته باشد، لغو یا محدود کنیم.

وحیدی ابراز داشت: امیدواریم که چنین شرایطی در کشور پیش نیاید اما باید پروتکل‌ها را رعایت و مراقب بود چراکه سلامت مردم برایمان مهم و اولویت است.

اخبار مرتبط

برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند در تهران

وزیر کشور: ایران در راه مبارزه با مواد مخدر تنها است

وزیر کشور: شهر بدون شهرداری و شهرداری بدون کارگر معنایی ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha