سرلشکرباقری:

همکاری‌های نظامی ایران و جمهوری آذربایجان توسعه می‌یابد

همکاری‌های نظامی ایران و جمهوری آذربایجان توسعه می‌یابد

به گزارش سراج24؛از دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» روز سه شنبه  در حاشیه دیدار سپهبد «ذاکر حسن اف» وزیر دفاع جمهوری آذربایجان که در محل این ستاد برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: ملاقات خوبی را با وزیر دفاع کشور برادر و مسلمان جمهوری آذربایجان داشتیم و در این دیدار سیاست جمهوری اسلامی ایران در توسعه روابط با همسایگان از جنبه روابط نظامی و دفاعی با کشور آذربایجان را توضیح دادیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: همچنین در مورد اینکه با همکاری نیروهای مسلح دو کشور چگونه می‌توان امنیت و دفاع مطمئن برای دو کشور را فراهم کنیم، با یکدیگر تبادل نظر کردیم.

سرلشکرباقری اضافه کرد: با سفر وزیر دفاع جمهوری آذربایجان به ایران به‌طور حتم روابط نظامی دو کشور توسعه چشمگیری خواهد یافت و این موجب امنیت هر دو کشور می‌شود؛ به نحوی که مرز دو کشور، مرز صلح و دوستی و توسعه تجارت و رفت و آمد مردم خواهد بود.

در ادامه سپهبدحسن اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان هم به خبرنگاران گفت: بابت دعوت ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از بنده جهت انجام این دیدار تشکر می‌کنم و اینکه خیلی صمیمی بنده را پذیرا شدند؛ زیرا از بدو ورود صمیمیت بالایی را دیدیم.

وی افزود: در این دیدار با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران درباره موضوعات مهمی صحبت کردیم.

سپهبدحسن اف ادامه داد: همچنین در این دیدار پیام رئیس جمهور آذربایجان را به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رساندیم و اعلام کردیم که در روابط دو جانبه، بسیار مصمم هستیم.

وزیر دفاع آذربایجان با بیان اینکه مطمئن هستم بعد از این دیدار، روابط دو کشور در سطح بالایی خواهد بود، خاطرنشان کرد: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را به آذربایجان دعوت می‌کنم و امیدوارم به زودی این سفر محقق شود.

اخبار مرتبط

واکنش کاربران به خبر احمقانه اینترنشنال + تصاویر

امیرعبداللهیان بلگراد را به مقصد سارایوو ترک کرد

بررسی وضعیت بازداشت شدگان اغتشاشات اخیر

0 نظر

ارسال نظر

capcha