هندبال ایران در آخرین لحظات جهانی شد + ویدئو

هندبال ایران در آخرین لحظات جهانی شد + ویدئو

به گزارش سراج24؛ تیم ملی هندبال ایران در دومین بازی از مرحله اصلی بیستمین دوره رقابت های هندبال قهرمانی اسیا در شهر دمام عربستان و در سالن وزارت ورزش این شهر به مصاف تیم ملی کویت رفت. ملی پوشان کشورمان که در چهار دیدار قبلی خود به برتری رسیدند و امروز در شرایطی به مصاف تیم ملی کویت رفتند که این تیم از چهار مسابقه قبلی خود دو برد و دو شکست را در کارنامه دارد.


کویتی ها که چهار بار به مقام قهرمانی، دوبار نایب قهرمانی و چهار بار هم به مقام سومی اسیا دست یافتند، در دیدار امروز با لباس های ابی رنگ به مصاف تیم ملی هندبال ایران رفتند و ملی پوشان ایرانی نیز با لباس های قرمز رنگ با قضاوت کوبل داوری مجارستان مقابل کویت صف آرایی کردند.


گل اول ایران را در این بازی یونس اثاری از روی ضربه پنالتی به ثمر رساند‌. نیمه نخست برابر و پایا پای دنبال شد و دروازه بان های دو تیم ستاره میدان در این نیمه بودند تا با واکنش های زیبا از محمدسیاوشی و علی صفر دوتیم بدون برنده با نتیجه برابر ۱۱ به رختکن بروند.


در شروع سی دقیقه نیمه دوم‌ کویتی ها تیم برتر میدان بودند و کار را بهتر از شاگردان مانوئل آغاز کردند. آنها در این نیمه در دقایقی از بازی با دوگل از ایران پیش افتادند که اگر هر دروازه‌بانی جز محمد سیاوشی در چارچوب ایران قرار می‌گرفت اختلاف گل‌ها حتی به پنج الی 6 گل می‌رسید.


در ادامه شاگردان مانوئل به بازی برگشتند و در شرایطی که تا دقایقی پایانی این دیدار از حریف قدرتمند خود که هشت بار به مسابقات جهانی راه یافته و دوبار در المپیک شرکت کرده، عقب افتادند اما در پایان در شرایطی که فقط پنج ثانیه به پایان این مسابقه فرصت باقی مانده بود شلیک از راه دور سجاد استکی گل پیروزی بخش تیم ملی هندبال ایران را به ثمر رساند تا ملی پوشان هندبال ایران برای دومین بار جواز شرکت در مسابقات قهرمانی جهان را کسب کنند.


شوت لحظه آخری سجاد استکی آب سردی بر پیکر هندبالیست های کویتی بود که تصور می کردند بازی با نتیجه تساوی 26 بر 26 به پایان رسیده، اما در نهایت این ایران بود که در ادامه روند فوق العاده خود در عربستان یک برد میلیمتری اما شیرین را کسب کرد.

تیم ملی هندبال ایران چهارشنبه در اخرین بازی این مرحله به مصاف تیم ملی بحرین می‌رود، اما حتی در صورت شکست در این بازی هم شاگردان مانوئل به جمع 4 تیم برتر آسیا و جام جهانی 2023 راه خواهند یافت.

در پایان، می‌توانید گل پیروزی‌بخش ایران مقابل کویت که موجب صعود ایران به جام جهانی 2023 هندبال شد را مشاهده کنید:

اخبار مرتبط

مواضع ضد صهیونیستی جهانبخش + فیلم

شناسایی و رهگیری زیردریایی آمریکا در تنگه هرمز + فیلم

رکورد جدید فروش نفت ایران + فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha