رئیس جمهور اوکراین: اوضاع در اوکراین تحت کنترل است و دلیلی برای ترس وجود ندارد

رئیس جمهور اوکراین: اوضاع در اوکراین تحت کنترل است و دلیلی برای ترس وجود ندارد

به گزارش سراج24؛به نقل از روسیا الیوم، «ولادیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین روز دوشنبه تاکید کرد که وضعیت کنونی در این کشور تحت کنترل است و دلیلی برای ترس وجود ندارد.

زلنسکی پس از نشست شورای امنیت و دفاع ملی در سخنرانی که از شبکه تلویزیونی رادا پخش شد، گفت: جلسه شورای امنیت و دفاع ملی به تازگی به پایان رسیده است، نتیجه این جلسه فقط بیانیه‌هایی برای فضای رسانه‌ها نبود بلکه نتیجه گیری بسیار مهمی برای جامعه و شهروندان ما داشت که همه چیز تحت کنترل است و هیچ دلیلی برای ترس و وحشت وجود ندارد.

وی افزود: موضوع اصلی این نشست وضعیت شرق کشور بود. ما برای تنش زدایی کامل از اوضاع تلاش می‌کنیم و به سمت یک راه حل مسالمت آمیز حرکت می‌کنیم. ما همه چیز را می‌دانیم، برای هر چیزی آماده‌ایم، بهترین‌ها و هر کاری را که لازم است همراه با شرکایمان، دیپلمات‌هایمان و نظامیانمان انجام می‌دهیم. آنها از ما محافظت می‌کنند و ما باید از آنها محافظت کنیم، بیایید آرام باشیم و طوری رفتار نکنیم که گویی همه چیز از دست رفته است.

تنش‌ها بین غرب (آمریکا و ناتو) و روسیه بر سر بحران اوکراین بالا گرفته است. غرب مسکو را به آماده شدن برای حمله به اوکراین متهم می‌کند و تهدید به انجام اقدامات تلافی جویانه مانند اعمال تحریم‌های فلج کننده بر مسکو و ارسال تسلیحات پیشرفته به کی یف نموده است. در مقابل مسکو تمام این اتهامات را رد کرده است.

اخبار مرتبط

بایدن مدعی قرار گرفتن تورم در اولویت های سیاست داخلی خود شد

۲ هواپیمای جنگی و ۳ بالگرد اوکراین ساقط شدند

نتایج اولیه دور نخست انتخابات فرانسه؛ پیشتازی مکرون و لو پن

0 نظر

ارسال نظر

capcha