جذب سفیران اهدای عضو در نمایشگاه بین‌المللی همدان/ صدور ۳۰ هزار کارت اهدای عضو

جذب سفیران اهدای عضو در نمایشگاه بین‌المللی همدان/ صدور ۳۰ هزار کارت اهدای عضو

به گزارش سراج24 از همدان ،مجید حمیدی در گفت‌وگویی از صدور کارت اهدای عضو به صورت آنلاین در نمایشگاه بین‌المللی همدان خبر داد و اظهار کرد: از ۲۷ دی‌ماه تا سوم بهمن‌ماه به منظور فرهنگ‌سازی اهدای عضو غرفه‌ای در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی همدان با هماهنگی انجمن اهدای عضو، دانشگاه علوم پزشکی و مدیریت نمایشگاه راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به هدف از راه‌اندازی این غرفه در پاسخگویی به مردم نسبت به مسائل اهدای عضو، پیوند اعضا و وضعیت بیماران مرگ مغزی گفت: جذب سفیران اهدای عضو و نیروهای داوطلب اشاعه دهنده فرهنگ اهدای عضو از دیگر اهداف است.

مدیرعامل انجمن اهدای عضو استان همدان با اشاره به اینکه در این نمایشگاه به صورت برخط کارت اهدای عضو برای متقاضیان صادر می‌شود عنوان کرد: خوشبختانه مردم استان استقبال خوبی داشتند که این دور از انتظار بود.

وی با بیان اینکه معمولا روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ کارت اهدای عضو در این نمایشگاه صادر می‌شود که امروز آخرین روز از برگزاری این نمایشگاه است خاطرنشلن کرد: تاکنون بیش از ۳۰ هزار نفر از مردم همدان کارت اهدای عضو دریافت کرده‌اند.

حمیدی با اشاره به اینکه تعدادی از افراد از طریق انجمن حمایت از بیماران کارت اهدای عضو کارت دریافت کرده‌اند و تعدادی از طریق هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی و ... عنوان کرد: سایت اهدای عضو تجمیع شده و کشوری است و به مرور به سمتی حرکت می‌کنیم که کارت‌های کاغذی حذف شود و الکترونیک صادر شود تا هزینه چاپ کاغذ و اختلالات موجود کاهش یابد.

وی با تاکید به اینکه اگر فرهنگ‌سازی به خوبی صورت گیرد و از هر خانواده‌ای تقریبا یک نفر کارت اهدای عضو دریافت کند به اهداف مورد نظر خواهیم رسید، خواستار توجه به این موضوع شد.

اخبار مرتبط

وزیر لبنانی: شهید سلیمانی الگوی مقاومت است

در اختیار قراردادن یارانه‌ها به صورت مستقیم باعث افزایش قدرت خرید مردم می‌شود

رصد روزانه وضعیت بازارهای استان همدان/‌ چند انبار احتکار ‌شناسایی شد‌

0 نظر

ارسال نظر

capcha