عضو مجلس خبرگان رهبری:

مذاکرات تداوم دارد چون ایران اهل گفت‌وگو و منطق است

مذاکرات تداوم دارد چون ایران اهل گفت‌وگو و منطق است

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله سیداحمد خاتمی در مراسم بزرگداشت شهید گمنام در شهر "آوه" با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: جمهوری اسلامی و نظام اسلامی ایران در اوج اقتدار قرار گرفته است و تسلیم‌شدن مقابل دشمن و زورگویان جایی در تفکر و رفتار جمهوری اسلامی ندارد؛ قطعاً ملت ایران، توطئه و شیطنت‌های آمریکا را با تلاش و همت و اعتماد به داخل کشور بی‌اثر و خنثی خواهد کرد.

وی افزود: منکر وجود مشکلات اقتصادی نیستیم ولی با وجود این مشکلات که البته عامل اصلی آن آمریکا و استکبار جهانی است، نباید اجازه دسیسه و سوءاستفاده به برخی برای ناامید کردن مردم و ترویج روحیه یأس در جامعه داد که این خیانت بزرگی به‌شمار می‌رود.

خاتمی بیان کرد: این روزها شاهد تداوم مذاکرات هستیم؛ زیرا ما اهل گفت‌وگو و منطق هستیم و مخالفتی هم با این روند مذاکره نداریم؛ اما به‌پشتوانه ملت ما با تفکر عاشورایی، هرگز در برابر زورگویی و زیاده‌خواهی‌ها تسلیم نمی‌شویم؛ این موضوع را در گذشته هم ثابت کردیم.

وی تصریح کرد: مهمترین مبانی انقلاب اسلامی دو اصل استکبارستیزی و تسلیم حرف‌زور نشدن است؛ بنابراین ما با مذاکره مشکلی نداریم اما زیر بار زور نرفته‌ایم و نخواهیم رفت.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: برخی تلاش دارند با استفاده از ابزار فضای مجازی دستاوردهای انقلاب را کوچک نشان دهند یا به‌طور کلی نادیده بگیرند و در مقابل موفقیت‌های ظاهری و در عین حال دکوری دشمن را به‌عنوان بهشت موعود به مردم معرفی کنند که این خیانت و گناه بزرگ و نابخشودنی است؛ حرکت کشور رو به جلو است هرچند برخی مشکلات را آمریکایی‌ها و غرب‌گرایان به وجود آورده‌اند ولی ما تسلیم نخواهیم شد و با اقتدار و تکیه به داخل با قدرت به‌پیش می‌رویم؛ این درحالی است که آمریکا سیاست خود را در همه دنیا تعطیل کرده و تمرکزشان روی تخریب ایران است اما شاخ آمریکا شکسته شده است و شکسته‌تر خواهد شد.

وی عنوان کرد: تلاش برای وحدت از جلوه‌های دفاع از نظام اسلامی است؛ همه‌جا سخن از وحدت داریم، جلوه برجسته حضرت زهرا(ع) غیرت دینی بود و پیام این مجلس بیعت با حضرت صدیقه طاهره(ع) در همه عرصه‌ها از جمله عرصه غیرت دینی است.

خاتمی ادامه داد: حضرت صدیقه طاهره(ع) از شخصیت‌های بی‌نظیر تاریخ هستند و رسول خدا(ص) ایشان را پاره تن خود دانسته فرمودند «بوی بهشت را از فاطمه استشمام می‌کنم» چراکه آن حضرت، عصاره فضائل بزرگ ارزشی و در رأس آنها دفاع و حمایت از ولایت بود و امروز ما باید به‌تأسی از این بانوی بزرگ اسلام در راه پاسداشت ارزش‌های جامعه اسلامی به‌خصوص مسئله حجاب و عفاف گام برداریم.

اخبار مرتبط

مذاکرات دو روزه دوحه در فضایی حرفه‌ای و جدی درحال برگزاری است

میزبانی مذاکرات رفع تحریم‌ها توسط قطر نشانه حسن‌نیت این کشور در ترویج گفت‌وگو و تعامل است

دستیابی به توافق در صورت حسن نیت واقعی آمریکا امکان‌پذیر خواهد بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha