نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

بانوان با الگوگیری از حضرت زهرا(س)در تهذیب وخودسازی خود تلاش کنند

بانوان با الگوگیری از حضرت زهرا(س)در تهذیب وخودسازی خود تلاش کنند

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله علی خاتمی ظهر یکشنبه در جمع طلاب مدرسه علمیه نورالزهرا (س) به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن گفت: ذات اقدس احدیت، حجت را به این دلیل مطرح می‌کند که زبان ما در روز قیامت به طرف خداوند، دراز نباشد.

وی با بیان اینکه خداوند در روز قیامت به ما می‌گوید مگر برای شما حجت نفرستاده بودم، اظهار داشت: با این کارها حجت را برای ما تمام کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه دعا کردن اشکالی ندارد، افزود: باید ظرفیت تحمل سختی‌ها، دشواری‌ها و انواع امتحان‌ها و مشکلات را داشته باشیم.

خاتمی با بیان اینکه ما باید صبور باشیم و مصیبت و گرفتاری‌ها می‌آید و باید تحمل داشت و خدا رو شکر کرد، افزود: بانوان باید با الگوگیری از حضرت زهرا (س) در تهذیب و خودسازی خود تلاش کنند تا بتوانند فرزندانی شایسته و در مسیر اهل‌بیت (ع) تربیت و تحویل جامعه دهند.

وی گفت: امروز طلاب راجع به مسائل اعتقادی، کم‌کاری می‌کنند و این اصلاً خوب نیست و باید مسائل اعتقادی در جامعه به خوبی تقویت شود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه حضرت زهرا باید الگوی تمام زنان باشد، تصریح کرد: ابعاد مختلف و سیره زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) باید برای جامعه به ویژه جوانان بازگو و تبیین شود.

خاتمی با بیان اینکه تقوا، همسرداری و فرزند پروری حضرت زهرا باید الگویی مناسب برای زنان باشد، یاد آورشد: ولایت مداری این بانوی بزرگوار امروز الگویی برای آحاد جامعه است.

اخبار مرتبط

آثار توحیدی خدای سبحان در جان امام حسین (ع) ظهور کرده است

شرط اول فراهم شدن بستر وحدت اجتماعی، عدالت است

212 نفر به حافظان کل قرآن کشور اضافه شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha