تعیین‌تکلیف مسکن مهر باقی مانده با دستور رییس‌جمهوری

تعیین‌تکلیف مسکن مهر باقی مانده با دستور رییس‌جمهوری

به گزارش سراج24؛ از وزارت راه و شهرسازی، «علیرضا جعفری» در خصوص تعهدات شرکت عمران برای تکمیل واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر افزود: با توجه به اینکه در سال‌های گذشته کندی در حوزه اجرای تعهدات مسکن مهر رخ داد و از سوی دیگر برخی متقاضیان مسکن مهر مشکلات و نارضایتی‌هایی داشتند، برخی از واحدها باقی مانده است.

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید ادامه‌داد: با تاکید رییس‌جمهوری و وزیر راه و شهرسازی دولت سیزدهم، حل مساله مسکن مهر و تعیین‌تکلیف آن در دستور کار است.

وی توضیح‌داد: اکنون ۴۰ هزار واحد مسکونی در تعهد شرکت عمران شهرهای جدید است که باید تکمیل و تحویل شود و با تاکید وزیر راه و شهرسازی این تعهدات در ابتدای سال آینده به‌طور کامل تکمیل می‌شود و تحویل متقاضیان خواهد شد.

به گفته سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید، واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر با کمتر از ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اتمام است. 

جعفری بیان‌داشت: در نشست شورای مسکن که چندی پیش به ریاست وزیر راه و شهرسازی تشکیل شد، تامین بودجه و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل واحدهای مسکونی مهر و تکمیل زیرساخت‌های آن مورد تاکید قرار گرفت.

وی توضیح‌داد: در برنامه است تا در اولویت نخست، واحدهای مسکونی مهر نیمه کاره و در مراحل پایانی کار به اتمام برسد و تحویل متقاضیان بشود. در اولویت بعدی در برنامه است تا بانک مسکن با اتخاذ تصمیم‌هایی اعتبارات مورد نیاز را برای تکمیل زیرساخت‌ها تامین کند تا تعهدات به جای مانده از گذشته در کوتاه‌ترین زمان به اتمام برسد. 

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید گفت: امروز یکی از موضوعات اصلی شهرهای جدید، ایجاد فرصت برای تولید مسکن بر اساس تعهدی است که دولت سیزدهم برعهده شهرهای جدید نهاده است. به‌طور حتم در کنار موضوع تولید مسکن توجه به زیرساخت‌ها و کیفیت زندگی در دستور کار است. رسیدن به کیفیت زندگی و تامین سرانه‌های مسکن در اولویت برنامه‌های شرکت عمران شهرهای جدید است.

وی اعلام‌کرد: شرکت عمران شهرهای جدید فقط به دنبال تولید مسکن نیست، بلکه به دنبال زیست‌پذیری شهرها و حل مساله مسکن است؛ برای رسیدن به این مهم توجه به زیرساخت‌ها، سرانه‌های خدماتی، آموزشی، فرهنگی، ورزشی، امنیتی و مسائل اجتماعی در دستور کار قرار دارد. بدین معنا در کنار وعده مسکن تامین زیرساخت‌ها و سرانه‌ها برای زندگی مطلوب شهری در دستور کار خواهد بود.

اخبار مرتبط

مبلغ تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن ماهانه ۳ تا ۴ میلیون تومان است

وام بافت فرسوده ۶۰۰میلیون تومان شد+ جزییات

پیشنهادهای دیوان محاسبات فرصت محور است نه تهدید محور/ قاسمی: اولویت وزارت راه عمل به وعده ساخت مسکن است

0 نظر

ارسال نظر

capcha