سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس:

۱۲۵ هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان مصوب شد

۱۲۵ هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان مصوب شد

به گزارش سراج24؛ رضا حاجی‌پور در گفت‌وگویی درباره آخرین وضعیت طرح رتبه‌بندی معلمان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پس از بررسی جزئیات طرح در کمیسیون تحقیقات، این طرح در صحن علنی مجلس با اکثریت آرا مصوب شد و از طریق اداره‌کل قوانین برای شورای نگهبان فرستاده شد. شورای نگهبان از این طرح  چند ایراد جزئی گرفته است و این ایرادها در حال برگرداندن می‌باشد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از ایرادات اصل 75 در امر تأمین مالی است، عنوان کرد: در این زمینه سازمان برنامه و بودجه حدود 25هزار میلیارد تومان بودجه برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در سال 1401 برآورد کرده بود.

حاجی‌پور با تأکید بر اینکه مجلس مبلغ 12هزار و 500 میلیارد تومان را از ابتدای نیمه دوم امسال مصوب کرده بود و سازمان برنامه و بودجه نیز موافق تصویب این بودجه بود، ابراز کرد: این میزان بودجه طبق توافق و با حضور ریاست سازمان برنامه و بودجه در صحن علنی مجلس برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در سال 1401 تأمین می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تحقیقات و آموزش مجلس یادآور شد: فعلاً این طرح پس از رفع ایرادها و برگشتن به صحن علنی مجلس اعضای کمیسیون دفاعیات لازم را انجام خواهند داد.

حاجی‌پور با بیان اینکه تمام نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون مدافع معلمان هستند، خاطرنشان کرد: مجلس طبق تقبل سازمان برنامه و بودجه مبنی بر آن میزان بودجه در مجلس، طرح به اجرا در می‌آید.

اخبار مرتبط

تصمیم باز بودن مدارس در شرایط آلودگی، انتخاب بین بد و بدتر بود

زیرساخت‌های قانونی برای تحقق شعار سال فراهم شده است

وزارت راه و شهرسازی مجاز به فروش اموال منقول و غیرمنقول شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha