استاندار کرمان: ۲۰هزار نفر در منطقه جازموریان در محاصره سیلاب قرار دارند

استاندار کرمان: ۲۰هزار نفر در منطقه جازموریان در محاصره سیلاب قرار دارند

به گزارش سراج24؛ علی زینی‌وند امشب در جمع خبرنگاران با اعلام "تاکنون 140 تن اقلام زیستی بین سیل‌زدگان استان کرمان توزیع شده است" اظهار داشت: تاکنون40هزار پرس غذای گرم نیز بین مردم در مناطق سیل‌زده توزیع شده است.

وی با بیان "هنوز 20هزار نفر در منطقه جازموریان در محاصره و گرفتار سیلاب هستند" گفت: با توجه به وسعت مناطق سیل‌زده و صعب‌العبور بودن مناطق هنوز به 120 روستا دسترسی زمینی وجود ندارد.

استاندار کرمان با عنوان کردن "امروز 6 بالگرد امدادرسانی هوایی در مناطق سیل‌زده استان داشتند و گروه‌های آف‌رود نیز در منطقه حضور یافتند" افزود: باتلاق ایجادشده در دشت جازموریان باعث می‌شود که نتوانیم با خودرو به کمک مردم برویم.

وی با یادآوری اینکه منطقه جنوب استان کرمان یک منطقه سیل‌خیز است گفت: حجم بارندگی‌های اخیر بسیار زیاد و شدید بود و به‌گفته خود ساکنان منطقه بی‌سابقه بوده است.

زینی‌وند با اشاره به اینکه تدابیری اندیشیده شده است تا سیل‌بندها ترمیم و بازسازی شوند اضافه کرد: احتمال بارندگی مجدد در هفته‌های آینده نیز وجود دارد و سیل‌بندها باید به‌سرعت بازسازی شوند.

وی با ابراز اینکه برای ساخت سیل‌بند بزرگ در این منطقه عزم و اعتبارات ملی نیاز است تصریح کرد: در جلسه امروز ستاد بحران با حضور وزیر کشور برای آن تصمیم‌گیری شد.

استاندار کرمان بیان کرد: وزیر محترم کشور دو روز است که در منطقه سیل‌زده جنوب استان کرمان حضور داشته از نزدیک مشکلات سیل‌زدگان را بررسی کردند.

اخبار مرتبط

تکمیل ورزشگاه دهکده المپیک کرمانشاه نیازمند ۴۵ میلیارد اعتبار است

یک محکوم به قصاص در رفسنجان پس از ۷ سال بخشیده شد

اطلاعات سپاه ۵۳۰ کیسه آرد یارانه‌ای قاچاق را در کرمانشاه کشف کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha