جانشین فرمانده کل انتظامی کشور:

پلیس ٖبا هنجارشکنان تعارف ندارد/ با متخلفان برخورد جدی می‌شود

پلیس ٖبا هنجارشکنان تعارف ندارد/ با متخلفان برخورد جدی می‌شود

به گزارش سراج24؛ به نقل از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی، سردار قاسم رضایی در جلسه کمیسیون عملیات فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اشاره به تلاش و زحمات مجموعه انتظامی استان مرکزی در برقراری و ثبات امنیت در این استان اظهار داشت: هم‌افزایی درون سازمان امکان‌پذیر و بادوام است، مهمترین عامل ارتقای مجموعه انتظامی اعتماد مقام معظم رهبریاست که این مهم در سایه تائیدات معظم له به این مجموعه محقق شده که این مهم وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

وی افزود: مسئولیت پلیس به‌واسطه این ارتقاء جایگاه سنگین‌تر شده و مجموعه پلیس باید با تلاشی دوچندان خدمات شایسته‌ای را با اهتمام به اقتدار به آحاد جامعه ارائه کند.

رضایی تصریح کرد: اقتدار توأم با مهربانی دستاورد مهم فرماندهی کل انتظامی کشور است و باید در راستای حفظ این جایگاه تلاشی مضاعف در راستای حفظ اعتماد مردم صورت پذیرد.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور بیان کرد: انسجام و هم‌افزایی درون‌سازمانی یک امر ضروری و مورد تاکید است و مردم باید بدانند که مجموعه انتظامی پاسخگوی آن‌هاست و معضلات و مشکلات آنها را به مراجع ذی‌ربط انتقال می‌دهد.

رضایی از اقتدار، اقدام به‌موقع، تکلیف مداری و خودباوری به عنوان فرهنگ سازمانی یاد کرد و گفت: منزلت پلیس، لباس مقدس خدمت است که در سایه انسجام و هم‌افزایی محقق خواهد شد.

وی عنوان کرد: تعصب به لباس مقدس خدمت‌رسانی به مردم از مهمترین ویژگی پلیس است و باید در راستای تقویت و توان رزمی کارکنان سازمان و ارتقاء شأن و جایگاه خدمتی آنها در عرصه دفاع از امنیت و آسایش مردم تلاش مضاعف داشته باشیم که در این راستا تقدیر از اقدامات شاخص و شایسته کارکنان در راستای ارتقاء انگیزه خدمتی مهم و ضروری است چراکه روحیه و انگیزه، مهمترین عامل توان عملیاتی و رزمی پلیس به شمار می‌رود.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به اینکه همه ما در مجموعه پلیس اعضاء یک خانواده بزرگ هستیم، گفت: شایسته و لازم است که همه با ایثار در جهت رفع نواقص و معایب و ارتقاء هم‌افزایی سازمانی تلاش کنیم که این مهم برکات الهی را به همراه دارد، مثبت‌گرایی به عنوان یکی از ویژگی‌های سازمانی در مجموعه انتظامی است و مجموعه فرماندهان و مدیران انتظامی باید با اشرافیت کامل به اختیارات سازمانی خود در برخورد با هنجارشکنان با اقتدار از آن دفاع کنند.

وی با اشاره به اینکه 7100 شهید استان مرکزی به عنوان نماد اقتدار و اعتبار کشور محسوب می‌شوند، گفت: شهدا سرمایه‌های بزرگ انقلاب‌اند که باعث می‌شود ما بیشتر احساس تکلیف کرده و با مجاهدت بیشتر در راه اهدافمان بکوشیم.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی در هم‌جواری 8 استان کشور به عنوان کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب کشور به شمار می‌رود از اهمیت ویژه‌ای در تأمین امنیت برخوردار است.

رضایی با تأکید بر پالایش دقیق راه‌های استان و رفع معایب و نواقص آنها در حوزه راه و راهور، تصریح کرد: به لحاظ امنیتی با توجه به حجم گسترده ترددها در محورهای مواصلاتی استان مرکزی باید اقداماتی دقیق و پیشگیرانه به صورت مستمر در این خصوص انجام شود.

وی عنوان کرد: پلیس به اندازه وظیفه و توان عملیاتی فرد باید در حوزه امنیتی ورود پیدا کرده و با هرگونه ناهنجاری و ناملایمات اجتماعی به شایستگی همراه با اقتدار و مسئولیت‌پذیری برخورد کند.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با تأکید بر رعایت اصول سازمانی به عنوان یکی از وظایف اصلی پلیس در جامعه، تصریح کرد: رعایت دقیق این اصول در چارچوب حوزه مأموریتی سازمان در توان رزمی تأثیر بسزایی دارد.

رضایی استمرار قرارگاه‌های تشکل شده در مجموعه فرماندهی انتظامی استان‌ها را مهم دانست و افزود: این قرارگاه‌ها به عنوان بازوهای عملیاتی پلیس باید به نحوی مطلوب و شایسته در ارتقاء عملکردها اقدام کنند.

وی از کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها به عنوان ویترین در این سازمان یاد کرد و بر کیفی‌سازی آنها تأکید و در پایان بیان کرد: آموزش باید در حوزه مدیریتی و رده خدمتی به شکلی کاملاً تخصصی و در راستای ارتقاء سطح کیفی و عملیاتی صورت پذیرد.

اخبار مرتبط

خاندوزی: بانک مرکزی در برخی شاخص‌ها از هدف جلوتر است/مهار قیمت در بازار خودرو و مسکن

دارندگان سلاح گرم باید به اشد مجازات برسند

اقدام بزدلانه ترور شهید شهرکی و همسرش بی پاسخ نخواهد ماند

0 نظر

ارسال نظر

capcha