امیر مهریزدان مدیر مرکز مستند سوره شد

امیر مهریزدان مدیر مرکز مستند سوره شد

به گزارش سراج24؛ به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، صبح دیروز چهارشنبه ۲۹ دی طی مراسمی در سالن استاد صفارزاده حوزه هنری، حمیدرضا جعفریان رئیس سازمان سینمایی سوره، یاسر فریادرس مدیر سابق مرکز مستند و تلویزیونی سوره را تودیع و امیر مهریزدان را به عنوان مدیر جدید مرکز مستند و تلویزیونی سوره معارفه کرد.

در این مراسم که با حضور مستندسازان، مدیران و فعالان عرصه هنر برگزار شد، حمیدرضا جعفریان بیان کرد: مرکز مستند سوره در سال‌های اخیر سهم قابل توجهی در عرصه سینمای مستند ایران داشت و این اتفاق ثمره زحمات آقایان یزدی و فریادرس بوده است. میزبانی از مستندسازان مستعد و کارگردانان توانمند و افتخار همکاری با تعداد بسیاری از فیلمسازان که در این سال‌ها حوزه هنری را خانه خود دانستند دستاورد بزرگی است و امید داریم این مسیر ادامه یابد و همراه با پرورش نسل تازه‌ای از مستندسازان باشد.

همچنین محسن یزدی مدیر شبکه مستند سیما از دیگر حاضران مراسم در سخنانی اظهار کرد: مهمتر از تولید اثر، پرورش نیروی انسانی توانمند در عرصه هنر مهم است. من خود را از حوزه هنری می دانم. حوزه هنری ذاتاً مستعد پرورش نیروهای متخصص است. مجموعه‌ای که ریشه و خواستگاه فرهنگی دارد و زمینش مستعد پرورش نیرو است. ما این اتفاق را در مجموعه مرکز مستند سوره نیز شاهد بودیم و خداراشکر این مسیر تا امروز ادامه‌دار بوده است.

در حکم رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری خطاب به امیر مهریزدان آمده است:

«نظر به صلاحیت تخصصی، سابقه تولیدی و مدیریتی مدید در حوزه مستند و تعهد اخلاقی و کاری شما، به موجب این حکم جنابعالی به سمت مدیر «مرکز مستند و تلویزیونی سوره» سازمان سینمایی حوزه هنری انقلاب اسلامی منصوب می‌شوید. اهم مسئولیت‌های جنابعالی در این سمت به شرح زیر است:

«- توسعه فعالیت‌های مرکز مستند به مرکز مستند و تلویزیونی سوره از طریق راهبرد ایجاد یک مرکز تولیدی چابک با تمایزات محتوایی متمرکز بر مسائل مهم انقلاب اسلامی و گفتمان پیشرفت و امید

- تمرکز بر حوزه‌های موضوعی فرهنگ و هنر و گنجینه‌های محتوایی تاریخ شفاهی و ادبیات پایداری حوزه هنری از طریق اتصال و ارتباط با اجزای مربوطه در حوزه هنری انقلاب اسلامی

- توجه به فراتهران و استفاده از ظرفیت مستندسازان و برنامه‌سازان توانمند و با انگیزه در سراسر کشور

- همکاری با سایر مراکز تولیدی سازمان سینمایی در جهت هم‌افزایی محتوایی

-توسعه ارتباطات و همکاری‌ها با سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی در تولید و تلاش برای تثبیت و ارتقاء رویه تولیدات مستند و برنامه‌های ترکیبی

- هم‌افزایی با مراکز و نهادهای فرهنگی فعال جبهه انقلاب در حوزه مستند و برنامه تلویزیونی»

در این مراسم که با حضور مستندسازانی چون وحید چاووش، محمدرضا کریمی راد، مهدی شامحمدی، شهرام میراب اقدم، محمدحسن یادگاری، حجت عدالت پناه، امیررضا مافی، محمدرضا بورونی و محمدمهدی دزفولی برگزار شد، جعفریان از زحمات چندساله یاسر فریادرس در مسیر راه‌اندازی و توسعه مرکز مستند سوره تقدیر کرد.

فریادرس پس از خداحافظی از حوزه هنری، به شبکه مستند سیما رفت.

امیر مهریزدان پیش از این سابقه مدیریت در مرکز مستند سفیرفیلم و مرکز مستند موسسه راه (عمار) را برعهده داشته است.

اخبار مرتبط

جشن بزرگ نقالان علوی در میدان امام حسین(ع) برگزار می‌شود

۶۰۰ گروه تئاتر بچه های مسجد فعال است/نمایش جریان هنرانقلاب اسلامی

جزییات ویژه‌برنامه آزادسازی خرمشهر تشریح شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha