وزیر ورزش: تنها پنج‌صدم درصد به وزارت ورزش بودجه داده‌اند/عفاف و حجاب مختص زنان نیست

وزیر ورزش:  تنها پنج‌صدم درصد به وزارت ورزش بودجه داده‌اند/عفاف و حجاب مختص زنان نیست

به گزارش سراج24؛حمید سجادی در نشست با روسای فدراسیون‌های ورزشی، پس از شنیدن صحبت‌ها، نقدها و پیشنهادات اعضای حاضر در جلسه گفت: به سهم خودم خدمت همه حاضران خدا قوت و خسته نباشید می‌گویم. تشکر می‌کنم که این جلسه طولانی را تحمل کردید. از رییس کمیته ملی المپیک آقای صالحی‌امیری هم تشکر می‌کنم بخاطر زحماتی که در این چهار ماه و نیم از ایشان شاهد بودم.

او ادامه داد: از معاونان محترم وزارت ورزش هم تشکر می‌کنم. بدون تعارف به بحث ورود می‌کنم و اگر جلسه امروز به این شکل درآمد بر من ببخشید، اما در حقیقت احساس می‌کردیم که امروز این جلسه خاص خواهد بود، به همین دلیل خواهش کردم معاونان حاضر باشند تا رونمایی جامعی از وزارت ورزش باشد تا در کم و کیف کار باشید که نیازمند حمایت شما هستیم. خیلی‌ها دوست دارند بگویند سازمان ورزش با جوانان تجمیع شد و در حق جوانان کم کاری شد و حق آن‌ها را خوردند.

وزیر ورزش گفت: در دنیا به جوانان اهمیت زیادی می‌دهند و با برگزاری میادین مختلف ورزشی این مهم قابل لمس است تا شاهد رشد جوانان باشند. همه خسته هستید و چهار ساعت است یک جا نشسته‌اید، اما امروز استثنا هست و امیدوارم صبر کنید تا نکات را بازگو کنم. می‌خواستم با دیدگاه معاونان آشنا شوید و قطعا در آینده جلسات تخصصی کمک کننده خواهد بود.

سجادی ادامه داد: من سه چهار روز پیش در هیات دولت دستور گرفتم که تا ماه آینده فرصت داریم اطلاعات فدراسیون‌ها تکمیل شود. با این جلسات قصد داریم کار را شروع کنیم و طبیعی است که شروع طوفانی داشته باشیم. تعاملات خوبی با مجلس داریم و ایده‌های خوبی دریافت می‌کنیم و هر نماینده با چهار پنج نامه به‌ وزارت می‌آید. آماری که ما داریم ۲۰۰ نماینده مجلس با بنده جلسه داشته‌اند که اتفاق بسیار خوبی است. همه این‌ درخواست‌ها در حال پیگیری هستند.

او افزود: آیا تا کنون به خانم فرامرزیان زنگ زده‌اید که از ۲۷ صدم درصد چقدر داده‌اند؟ تنها پنج صدم درصد به ما بودجه داده‌اند. همه کمک‌ها از منابع موجودی بود که از قبل بود و ۲۰۰ و خرده‌ای میلیارد تومان باید به استان‌ها می‌رفت که رفت، اما جای آن چیزی نیامد.

باید از جایگاه ویژه زنان قدردانی شود

وزیر ورزش در ادامه درباره تشییع پیکر شهدای گمنام در این وزارتخانه نیز گفت: امیدواریم این بزرگواران از خداوند بخواهند که ما در مسیر پیش رو موفق باشیم. تشکر می‌کنم از عزیزانی که برای رخ دادن این اتفاق زحمت کشیدند.

او درباره ورزش زنان نیز گفت: برای جامعه ورزش زنان بهترین‌ها را آرزو می‌کنیم و خواهش دارم برای کارکنان زن در فدراسیون‌ها مراتبی را در نظر بگیرید که اگر نیاز به حمایت بیشتر داشتند، من و خانم فرامزیان با کمک آقای مطلبی پشتیبانی کنیم تا از جایگاه ویژه زنان قدردانی شود.

عفاف و حجاب مختص زنان نیست

او افزود: یک طرح تحولی هم مقام معظم رهبری ارائه دادند که یک شیوه جدید برای کار است. جلسات پی در پی داشته‌ایم با رییس جمهور که اتفاق خوبی است. بنده را در اجرای هرچه با کیفیت‌تر مصوبات جدید کمک کنید که یکی از مصوبه‌های مهم، عفاف و حجاب است. ماموریت‌هایی به ما داده‌اند که از خانم کاظمی‌پور می‌خواهم با نواب رئیس فدراسیون‌ها جلسات خود را برگزار کنند.

سجادی تاکید کرد: باید روی بحث عفاف و حجاب در ورزش و فدراسیون‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشیم چون تاکید زیادی به این موضوع شده است و مراجع مربوطه نیز از ما می‌خواهند این موضوع پیگیری شود. البته عفاف و حجاب مختص زنان نیست و آقایان هم باید جوری رفتار کنند که نشان دهند به این مهم احترام می‌گذارند.

مصوبات شورای برون مرزی را جدی بگیرید

وزیر ورزش با تاکید بر لزوم توجه به مصوبات هیات دولت گفت: مصوبات شورای برون‌مرزی را جدی بگیرید. نباید افراد مختلفی را برای لابی کردن ببینیم. خواهش می‌کنم هر چیزی را که تصویب می‌شود شفاف‌سازی کنید. در هیات دولت تاکید شده است که دستگاه‌های اجرایی با افراد نخبه و خبره نشست‌هایی برگزار کنند که صرفا شامل معاونان و مسئولان نیست. افراد نخبه‌ای هستند که ایده دارند، پس باید نشست نخبگانی را در نظر داشته باشید. همگی دبیر و نواب رئیس دارید، اما در رشته‌های تخصصی افراد بسیار زیادی جز افراد حاضر در فدراسیون هستند که می‌توانند کمک‌کننده باشند.

بین وزارت ورزش و روسای فدراسیون‌ها فاصله افتاده است

سجادی اضافه کرد: ما برای دیپلماسی ورزشی باید نشست‌های متعددی داشته باشیم. در موضوعات حقوق ورزش، مبحث بانوان، جوانان و ... باید بسیار جدی پیش برویم و نیازمند مشورت‌های شما هستیم. من حس می‌کنم مقداری بین وزارت ورزش و روسای فدراسیون‌ها فاصله افتاده است. ما در تلاش هستیم این موضوعات برطرف شود.

وی افزود: تنها این هفته به فدراسیون‌ها نرفته‌ایم و از شنبه ما خودمان در فدراسیون‌ها خدمت خواهیم رسید تا مخاطب و شنونده مشکلات شما عزیزان باشیم. ما فدراسیون‌ها را فراموش نکرده‌ایم و صرفا برخی در شروع کار وجود دارد.

وزیر ورزش با بیان اینکه ما ارتباطات خوبی در منطقه اوراسیا به دست آورده‌ایم، گفت: لطفا طرح بدهید؛ ما با کمال میل انجام خواهیم داد. ما به نشست‌های چهار، پنج ساعته نیاز داریم تا با زمان کافی در خدمت روسای فدراسیون‌ها باشیم و نتیجه بگیریم. از سال آینده اگر عمری بود و زنده بودم، شکل جدیدی از نشست‌ها خواهیم داشت تا بیشتر در خدمت باشیم. ضمنا سرپرست‌های محترم فدراسیون‌ها، تا زمان انتخابات اگر تصمیم به تغییرات در فدراسیون‌ها گرفته‌اند، تغییرات هر حوزه را با معاون‌ مربوطه در وزارت ورزش هماهنگ کنند.

آیین‌نامه صندوق پیشکسوتان باید بازنگری شود

او با اشاره به انتقاد مطرح‌شده از آیین‌نامه فدراسیون‌ها نیز گفت: برای صندوق حمایت از پیشکسوتان ۱۲ سال پیش آیین‌نامه‌ای نوشته شده است که تا الان کار می‌کند. از نظر شما آیین‌نامه جدید فدراسیون‌ها مشکل دارد، اما می‌خواهم بپرسم که آیا آیین‌نامه صندوق پیشکسوتان نیاز به بازنگری ندارد؟ لطفا دست یاری بدهید که این آیین‌نامه بازنگری شود. همه خبرنگاران، ورزشکاران و ... باید از مزایای صندوق برخوردار شوند.

اخبار مرتبط

محل فینال جام حذفی تغییر کرد

باشگاه بدنسازی شمال تهران مجوز ندارد/ حتما جلو شهریه نجومی را می‌گیریم

سازمان وظیفه عمومی: ورزشکاران مشمول وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha