نوری:

گزارشی از ابتلای دانش‌آموزان به کرونا در امتحانات دی ماه نداشتیم

گزارشی از ابتلای دانش‌آموزان به کرونا در امتحانات دی ماه نداشتیم

به گزارش سراج24؛ یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در حاشیه همایش «بزرگداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش» که در سالن پیامبر اعظم(ص) وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنیم که زمینه برای بازگشایی مدارس فراهم شده است؛ در ستاد کرونا نیز بحث‌های زیادی شده است و همچنین مدارس ممیزی شدند و آماده پذیرش دانش‌آموزان هستند.

وی ادامه داد: به صورت آزمایشی، امتحانات دی ماه را به صورت حضوری برگزار کردیم و گزارشی درباره ابتلای دانش‌آموزان نداشتیم.

*دو بخشنامه صادر شده است که دانش‌آموزان به مدرسه تشریف بیاورند

نوری با تأکید بر اینکه واکسیناسیون هم انجام شده است، گفت: مقدمات برای حضور دانش‌آموزان در کلاس درس از امتحانات دی ماه فراهم شده است و دو بخشنامه نیز صادر شده است که دانش‌آموزان تشریف بیاورند.

وی با بیان اینکه القای این موضوع که حضور در مدرسه اختیاری هست، برداشتی است که تعدادی از عزیزان دارند، افزود: مدارس باز است و اگر جایی ظرفیت نداریم، پیشنهاد شد که از نوبت دوم مدارس، فضای خالی مراکز جانبی آموزش و پرورش و فضای خالی شهرداری‌ها استفاده شود.

* مدارس باز هستند 

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: سامانه رصدی را وزارت بهداشت دارد که به محض اینکه یک نفر ابتلا پیدا کند، سریع اولین مرکز بهداشت، او را رصد می‌کند و آن مسائل لازم در رابطه با پیگیری درمان بیماران احتمالی مبتلا را انجام خواهد داد.

وی با تأکید بر اینکه مدارس ما باز هستند و همکاران ما حضور دارند، گفت: پروتکل‌های جدید نسبت به آن دوره‌ای که سختگیرانه بودند، تغییر کرده است و تهویه هوا و ماسک الزامی است.

* همکاران ما درباره پروتکل‌ها اجتهاد نکنند

نوری خطاب به فرهنگیان گفت: همکاران ما درباره پروتکل‌ها اجتهاد نکنند. از ستاد کرونا نظارت می‌کنند و آنچه آنها عنوان می‌کنند که انجام گیرد، معیار است.

وی در واکنش به این جمله که «در حال حاضر بچه‌ها ساعتی به مدرسه می‌روند یا یکروز در هفته در مدرسه حضور دارند؟»، افزود: اگر تعداد دانش‌آموزان از آنچه ستاد کرونا اعلام کرده بیشتر باشد و نتوانیم از ظرفیت خالی بعدازظهر مدارس استفاده کنیم، این دانش‌آموزان مجازی آموزش می‌بینند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: آن دسته از دانش‌آموزانی که علائم سرماخوردگی و کرونا دارند در مدرسه حضور نیابند. 

اخبار مرتبط

والدین دانش آموزان فقط هزینه کتاب و بیمه را به مدرسه پرداخت کنند

واکسیناسیون موثرترین اقدام برای کنترل همه‌گیری کروناست

رسانه‌های دشمن تلاش کرده‌اند دستاوردها را وارونه جلوه دهند

0 نظر

ارسال نظر

capcha