آمریکا درباره «پاسخ قاطع» به روسیه هشدار داد

آمریکا درباره «پاسخ قاطع» به روسیه هشدار داد

به گزارش سراج24؛به نقل از اسپوتنیک، «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین روز دوشنبه در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا مسکو ممکن است برای مقابله با استقرار نیروهای آمریکا و ناتو در نزدیکی روسیه در برخی از کشورهای آمریکای لاتین موشک مستقر کند، گفت که طرف روسی در حال بررسی «گزینه‌های مختلف» برای تضمین امنیت خود است.

در واکنش به این موضع روسیه، «لیندا توماس-گرینفیلد»، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد گفت که واشنگتن از تصمیم «تهاجمی» روسیه درباره استقرار تجهیزات نظامی یا حتی موشک‌های دارای کلاهک هسته‌ای در نزدیکی ایالات متحده «مرعوب» نخواهد شد.

توماس-گرینفیلد روز سه‌شنبه در گفتگو با واشنگتن پست لایو گفت: آنها (روسیه) می‌دانند که اگر چنین اقدام تهاجمی علیه ایالات متحده انجام دهند، می‌توانند منتظر پاسخ باشند و این پاسخ پاسخی قوی خواهد بود.

«ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه و دیگر مقامات این کشور بارها نگرانی خود را در مورد ساخت تأسیسات دفاع موشکی ایالات متحده در لهستان و رومانی ابراز کرده اند. ماه گذشته پوتین همچنین هشدار داد که استقرار موشک‌های آمریکایی در اوکراین به معنای زمان پرواز به مسکو در صورت وقوع جنگ تنها ۴ تا ۵ دقیقه است.

اخبار مرتبط

ثبت بالاترین نرخ مرگ و میر با داروهای مخدر در آمریکا

دادگاهی در آمریکا ترامپ را ۱۱۰ هزار دلار جریمه نقدی کرد

بایدن مدعی قرار گرفتن تورم در اولویت های سیاست داخلی خود شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha