امارات قادر به تحمل ضربات نیروهای یمنی نیست

امارات قادر به تحمل ضربات نیروهای یمنی نیست

به گزارش سراج24؛ به نقل از پایگاه خبری المسیره، شماری از شخصیت‌های سیاسی و حزبی یمنی به عملیات موفقیت آمیز نیروهای مشترک یمنی در عمق خاک امارات و حمله پهپادی و موشکی به فرودگاه ابوظبی واکنش نشان دادند.

«محمد صالح النعیمی» عضو شورای عالی سیاسی یمن در این خصوص گفت: پاسخ نیروهای یمنی به عمق نظامی و اقتصادی کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی، حق طبیعی ما است. تشدید تنش‌ها توسط امارات علیه یمن در راستای اجرای دستورات آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارد و توقف تجاوز علیه یمن مشروط به تغییر رویکرد آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

«غازی احمد علی امین» دبیرکل کنفرانس خلق یمن نیز با اشاره به این موضوع تصریح کرد: پاسخ به کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی در عمق خاک آنها، نتیجه طبیعی تجاوزگری هایی است که همه چیز را در یمن درنوردیده است. امارات هیچگاه از عرصه تحولات یمن غایب نبوده و این کشور همیشه از مزدوران محلی خود در ساحل غربی و جنوب یمن حمایت و جزایر یمنی را اشغال کرده است و تنش آفرینی در شبوه حلقه آخر این مداخله است. باعث تمسخر است که یک کشور کوچک که ۴۰ سال از عمر ایجاد آن نمی‌گذرد، خواهان ایجاد آشوب و ناامنی در کشوری است که تمدنش به مقابل تاریخ باز می‌گردد.

«یاسر الحوری» عضو شورای عالی احزاب دیدار مشترک یمن هم گفت: یمن با انجام حمله اخیر به امارات، پیام‌های متعددی را برای منطقه و جامعه جهانی مبنی بر قدرت نمایی در زمینه ایجاد بازدارندگی مقابل متجاوزان در صورت تداوم تجاوزگری آنها ارسال کرد. ما بازنده بزرگ نبردی نخواهیم بود که طرف های مقابل در آن پس از هفت سال به علت انباشت موارد شکست، سردرگم هستند.

«صالح صائل امین» دبیرکل جبهه آزادسازی یمن نیز با تأکید بر اینکه امارات به بخشی از رژیم صهیونیستی تبدیل شده است، گفت: امارات جزیره‌ها و مناطق اشغالی یمن را در اختیار صهیونیست‌ها قرار داده است.

«فرحان هاشم» عضو هیئت اجرایی احزاب یمنی مخالف ائتلاف متجاوز، هم تأکید کرد: امارات توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی به تنش آفرینی علیه یمن مجبور شده است و درباره قدرت بازدارندگی نیروهای مشترک یمنی دچار ارزیابی اشتباه شده است. امارات به هیچ عنوان قادر به تحمل ضربات راهبردی یمن علیه بخش تجاری و سرمایه گذاری خود نخواهد بود.

اخبار مرتبط

ائتلاف سعودی در اجرای توافق مبادله اسرا کارشکنی می‌کند

رهبر انصارالله: امنیت یمن به نفع ملت‌های همسایه است

وزیر دفاع یمن: اجازه غارت نفت و گاز یمن را نخواهیم داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha