برف راه ارتباطی ۴۹۷ روستای آذربایجان غربی را مسدود کرد

برف راه ارتباطی ۴۹۷ روستای آذربایجان غربی را مسدود کرد

به گزارش سراج24؛ بصیر صادق‌پور دوشنبه شب در یک گفت‌وگوی خبری با اشاره به آخرین وضعیت راه‌های ارتباطی استان اظهار کرد: بارش برف راه دسترسی به ۴۹۷ روستای استان را بسته است و تلاش برای بازگشایی راه ارتباطی این روستاها ادامه دارد.

وی ادامه داد: این تعداد روستا به‌طور عمده در شهرستان‌های پیرانشهر، سردشت، مهاباد و شاهین دژ واقع شده است که تلاش خواهد شد ظرف ۲ تا سه روز آینده راه دسترسی تمامی این روستاها بازگشایی شود.

صادق پور با بیان اینکه عوامل راهداری از روز گذشته و پس از آغاز بارش برف با تلاش شبانه‌روزی، راه‌های اصلی و فرعی استان را در چند نوبت برف‌روبی و نمک‌پاشی کرده اند افزود: در زمان حاضر تمامی محورهای مواصلاتی این شهرستان به غیر از محورهای مهاباد - پسوه - پیرانشهر، محور مهاباد - بوکان (جاده برهان) و راه‌های دسترسی به استان‌های کردستان و زنجان از محورهای تکاب - دوراهی ایرانخواه و تخت‌سلیمان - دندی که به دلیل برف و کولاک شدید مسدود اعلام شده باز و تردد در آنها جریان دارد.

جانشین معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر برف‌روبی در محورهای اصلی و فرعی استان صورت گرفته است.

صادق پور اضافه کرد: ۶۸ راهدارخانه استان آماده اسکان مسافران گرفتار در برف و کولاک بوده و مسافران می‌توانند در صورت گرفتار شدن در کولاک از طریق تلفن ۱۴۱ به نزدیک‌ترین راهدارخانه مراجعه کنند.

وی با تاکید بر رعایت نکات ایمنی و همراه داشتن زنجیر چرخ اضافه کرد: شهروندان تلاش کنند از سفرهای غیر ضروری پرهیز کرده و به هنگام رانندگی در رورزهای بارندگی از سالم بودن سیستم روشنایی وسیله نقلیه، سالم بودن لاستیک‌ها و برف پاک کن اطمینان حاصل کنند.

ورود سامانه بارشی از غرب کشور به آذربایجان‌غربی موجب بارش برف در بیشتر نقاط این استان شده است که بارش‌ها تا اواخرروز دوشنبه تداوم داشت، در این مدت ارتفاع برف در برخی مناطق برف‌گیر استان به بیش از نیم متر رسیده است.

اخبار مرتبط

آبرسانی به 121 روستای محروم آذربایجان‌شرقی توسط بسیج سازندگی

بسته کامل سرمایه گذاری در آذربایجان غربی تدوین می شود

دریاچه ارومیه همچنان آب می رود

0 نظر

ارسال نظر

capcha