در گفتگوی تلفنی امیر عبداللهیان و لاوروف مطرح شد؛

وزیر خارجه روسیه: مشکلی در وارداتِ محصولات کشاورزیِ ایران وجود ندارد

 وزیر خارجه روسیه: مشکلی در وارداتِ محصولات کشاورزیِ ایران وجود ندارد

به گزارش سراج24؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در آستانه سفر رئیس‌جمهور کشورمان به فدراسیون روسیه تلفنی گفتگو کرد.

لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در این گفتگوی تلفنی ضمن ابراز خرسندی از سفر قریب‌الوقوع حجت‌الاسلام رئیسی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به روسیه اعلام کرد، همه ترتیبات لازم برای انجام این سفر صورت گرفته است.

طرفین این سفر را تحول مهمی در روابط دو کشور و فرصت خوبی برای گسترش و تعمیق روابط توصیف کردند.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و روسیه همچنین در خصوص سایر موضوعات مورد علاقه از جمله مذاکرات وین به تبادل دیدگاه پرداختند.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در خصوص مشکل پیش آمده در زمینه صادرات یکی از اقلام کشاورزی ایران به روسیه که اکنون به دلیل برخی تشریفات اداری با مشکل مواجه شده، بر ضرورت تسریع در حل و فصل موضوع تأکید کرد.

وزیر امور خارجه روسیه در پاسخ، ضمن تصریح بر فنی بودن مشکل پیش آمده، اظهار کرد: موضوع از طریق نهادهای ذی‌ربط در حال پیگیری و حل و فصل می‌باشد.

وی تصریح کرد: براساس توافقات موجود، واردات و صادرات اقلام کشاورزی میان دو کشور به صورت طبیعی جریان دارد و برای حل مشکل واردات فلفل دلمه از ایران نیز جهات ذی‌ربط دو کشور در حال هماهنگی‌اند و فردا نیز به صورت وبیناری مباحث فنی را مطرح و حل و فصل خواهند کرد.

اخبار مرتبط

امیرعبداللهیان: ارزیابی ما‌ از مرحله اخیر مذاکرات در قطر مثبت است

تحریم‌های آمریکا، تهیه و تامین دارو مورد نیاز جانبازان شیمیایی را به شدت دشوار کرده است

به آمریکا تذکر دادیم در صورت تصویب قطعنامه دست بسته نخواهیم بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha