آبرسانی و ایجاد شبکه فاضلاب به روستاها ادامه یابد

آبرسانی و ایجاد شبکه فاضلاب به روستاها ادامه یابد

به گزارش سراج24 از همدان، فرزاد تیموری ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب همدان عملکرد بسیار مناسبی داشت به طوری که کارهای ارزشمندی با توجه به بحران بی‌آبی و خشک‌سالی توسط این شرکت انجام شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه آب باید به افق‌های دور دست نگاه کنیم و کارهای باقی مانده را هم پیش ببریم افزود: قبل از تشکیل شرکت آب و فاضلاب در کشور، آب‌رسانی و فاضلاب به صورت علمی و هدفمند انجام نمی‌شد و همین سبب منجر به تشکیل این شرکت شد به طوری که اکنون عملکرد آب و فاضلاب نقطه عطفی در کشور است.

معاون عمرانی استاندار همدان با بیان اینکه با ورود اساتید و مهندسان باسواد تحول بسیار بزرگی در سطح کشور و همچنین استان افتاد گفت: آب و فاضلاب جزو شرکت‌هایی است که اگر دچار وقفه لحظه‌ای شود اثرات آن به سرعت در جامعه بروز می‌کند بنابراین تلاش‌های این شرکت منشأ خدمات بسیار ارزشمندی است.

وی به عملکرد مثبت تصفیه‌خانه فاضلاب همدان اشاره کرد و گفت: با سرمایه‌گذاری در زمینه پساب‌های فاضلاب می‌توان از آن در تأمین آب‌های مورد نیاز بخش صنایع بهره‌مند شد که امیدواریم در آینده به پیشرفت‌های بهتری هم برسد.

تیموری در خصوص وضعیت آب‌رسانی به روستاها نیز خاطرنشان کرد: آب رسانی و ایجاد فاضلاب در برخی روستاها انجام شده اما امیدواریم در ادامه با قدرت بیشتری در مابقی روستاها نیز انجام شود.

مدیرعامل سابق آب و فاضلاب استان همدان نیز گفت: از سال ۱۳۹۵ توانستیم با تصفیه پساب فاضلاب ۵۵ میلیون متر مکعب آب به نیروگاه ارسال شد که از پساب فاضلاب در بخش صنعتی استفاده که از اقدامات ارزشمند است.

سید هادی حسینی‌بیدار با بیان اینکه در روستاهای محدوده سد اکباتان ایجاد شبکه فاضلاب به طور کلی به اتمام رسیده است افزود: فاضلاب پادگان قهرمان هم وارد چرخه فاضلاب شد که در این راستا روستاهای یکن‌آباد و مهدی‌آباد هم دارای کانال فاضلاب شدند.

 

وی با بیان اینکه ۹۸ درصد جمعیت حاشیه شهر همدان زیر پوشش خدمات فاضلاب قرار دارند افزود: 
تصفیه‌خانه رزن به اتمام رسیده و در شهرهای درگزین، جورقان، قهاوند و دمق در حال دریافت اعتبار از طرق ماده قانونی هستیم تا بتوانیم عملیات عمرانی آن‌ها را آغاز کنیم.

حسینی‌بیدار در خصوص پرسنل تلاشگر ابفای استان با بیان اینکه همه کارکنان این شرکت آماده کار هستند و روحیه آتش به اختیار در آنان بسیار قوی است تصریح کرد: شرکت ابفا در زمینه GIS، تحقیقات، آموزش و مدیران ارشد وزارت نیرو در کشور رتبه اول را کسب کرده‌ است.

وی عنوان کرد:طی سال جاری یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در مجموعه آب و فاضلاب استان جذب شده و قرارداد جدیدی هم با قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی (ع) منعقد شده که طی آن ۵۰۰ میلیارد اعتبار برای محرومیت زدایی ۱۶۰ روستای استان هزینه می‌شود.

مدیرعامل سابق آب و فاضلاب استان همدان یادآور شد: در حال حاضر قریب به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار موافقت شده در ماده ۵۶ داریم که از این میزان ۳۰۰ میلیارد برای همدان و ۱۰۰ میلیارد آن هم برای ملایر هزینه خواهد شد.

مدیرعامل جدید آب و فاضلاب استان همدان نیز ضمن تقدیر از اعتماد وزیر نیرو، نمایندگان و استاندار همدان در انتخاب او به عنوان مدیرعامل شرکت آبفای استان اظهار کرد:این نوع قبول مسولیت پس از مدیریت شایسته مهندس حسینی‌بیدار بسیار سنگین است که امیدوارم با همکاری صمیمانه همکارانم در شرکت آب و فاضلاب نتیجه بخش باشد.

فرهاد بختیاری‌فر تلاش‌های مهندس حسینی‌بیدار مدیرعامل پیشین را وصف‌ناپذیر دانست و خاطرنشان کرد: من و همه پرسنل شرکت در طول ۸ سال اخیر شاهد تلاش‌های شبانه‌روزی مهندس حسینی‌بیدار بودیم که این نوع تلاش سرمشقی شایسته برای همه ماست.

وی در ادامه با بیان اینکه پذیرش مسولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی فرصتی محدود به منظور خدمت به مردم است گفت: امیدوارم بتوانم در این مسیر توشه‌ای عظیم برای آخرت خود پس‌انداز کنم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان نیروی انسانی در شرکت آب و فاضلاب را بزرگترین سرمایه خود دانست و تصریح کرد: از امروز نه به عنوان مدیرعامل که به عنوان یک دوست و رفیق در کنار همکاران خود خواهم بود.

وی در ادامه تامین آب در شرایط موجود را بزرگترین چالش شرکت دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم با عنایت خداوند و همراهی نمایندگان استان ضمن تعیین تکلیف پروژه تالوار مشکلات تنش آبی را در تابستان پیش رو به حداقل برسانیم.

بختیاری‌فر بهره‌گیری از ظرفیت نمایندگان استان، توجه ویژه به ذینفعان شرکت، افزایش حجم خدمات غیرحضوری به مشترکین، جذب حداکثری اعتبارات ملی و استانی، تکمیل پروژه بازچرخانی فاضلاب و کاهش برداشت از منابع زیر زمینی را از جمله برنامه‌های خود عنوان کرد.

اخبار مرتبط

قطعی های مکرر آب در رباط کریم چالش مردم این منطقه/ مدیران آبفا به دنبال راهکار حل مشکل باشند

افتتاح سومین خط تولید کشتارگاه صنعتی مرغ بیتامین استرآباد

در اختیار قراردادن یارانه‌ها به صورت مستقیم باعث افزایش قدرت خرید مردم می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha