آغاز کار جهادی در آموزش و پرورش/ بهره‌مندی از ظرفیت‌ سازمان‌های مردم نهاد در عدالت آموزشی

آغاز کار جهادی در آموزش و پرورش/ بهره‌مندی از ظرفیت‌ سازمان‌های مردم نهاد در عدالت آموزشی

به گزارش سراج24 از همدان، حمید طریفی حسینی عصر امروز در‌ مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان اظهار کرد:  همه مدیران ما ارزشی و انقلابی هستند و طبیعی است در کار کم و کاستی‌هایی هم وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه امیدوارم شاهد تحقق اهداف سند تحول بنیادی در آموزش و پرورش باشیم گفت: دنبال کار جهادی هستیم که خوشبختانه تحولاتی در آموزش و پرورش در این زمینه آغاز شده است.

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه باید در یک مدل مردمی و مشارکتی فرایند تحول بنیادین در سطح شهرستان و مدارس پیاده شود و همه نیز در این مسیر کمک کنند گفت: این موضوع از اولویت‌های امروز آموزش و پرورش بوده که دولت به طور جدی دنبال تحقق آن است و باید از ظرفیت‌ سازمان‌های مردم نهاد نیز بهره برد تا عدالت آموزشی در مدارس اجرایی شود.

وی با اشاره به ضرورت تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه آموزش و پرورش گفت: انتظار می‌رود به موضوع جوان گرایی توجه ویژه شده و از جوانان متعهد و متخصص استفاده و مسیر رشد آنها فراهم شود.

طریفی حسینی با بیان اینکه باید منزلت و شان و کرامت معلمان حفظ شود یادآور شد: کیفیت آموزشی در کنار عدالت تربیتی باید مورد توجه قرار گیرد. 

وی با بیان اینکه در مدل مشارکتی آموزش و پرورش مدرسه محوری نقش کلیدی دارد و این باید محقق شود گفت: به دنبال این هستیم که بی‌نام و نشان کار کنیم و امروز آقای نقوی؛ مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان تجربیات خوبی دارد و می‌توان از ظرفیت او به بهترین شکل بهره برد تا شاهد تغییر و تحول در آموزش و پرورش بود.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه همه ما یک روز شاگرد بودیم و تنها سطوح فرق می‌کند و ما مدیون معلمان هستیم اظهار کرد: حوزه آموزش و پرورش تجاری نیست و حاکمیتی و زیر بنایی است.

فتح الله توسلی با بیان اینکه گام دوم انقلاب تمدن‌سازی است گفت: این تمدن سازی قطعا بدون توجه به حوزه آموزش و پرورش امکان پذیر نخواهد بود چراکه مبنای تمدن فرهنگ است.

وی با اشاره به اینکه کشوری که در حوزه آموزش و پرورش نتواند به جایگاه واقعی برسد قطعا در این زمینه موفق نخواهد بود ادامه داد: مقام معظم رهبری فرموده‌اند که مبنای سیاست نظام و انقلاب و دولت آموزش و پرورش است.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس تربیت انسان‌های مومن، متفکر، اندیشمند و دارای اخلاق اسلامی را مهم عنوان کرد و افزود:  نقشه راه آموزش و پرورش هم همین است که انسان هایی با این ویژگی‌ها تربیت کند.

وی با بیان اینکه در سند تحول بنیادین اهداف کلان و راهبردهای ملی مشخص شده است و بر این اساس سند اجرایی آن باید تهیه می‌شد اما تاکنون محقق نشده است گفت: یکی از موضوعات مورد توجه عدالت آموزشی است ‌تا از استعدادهای موجود در استان  استفاده و حمایت شود.

توسلی بیان کرد: در آموزش و پرورش استان کمبود نیرو وجود دارد و باید مشکلات را برطرف کرد.

اخبار مرتبط

رتبه بندی معلمان اجرا می شود

گروه جهادی که دست 50 خانواده بوشهری را گرفت

در اختیار قراردادن یارانه‌ها به صورت مستقیم باعث افزایش قدرت خرید مردم می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha