شهید سلیمانی نمونه کامل انسان تربیت شده در مکتب اسلام است

شهید سلیمانی نمونه کامل انسان تربیت شده در مکتب اسلام است

به گزارش سراج24؛ به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی، نشست هم‌اندیشی با عنوان «شهید سلیمانی؛ انسان‌دوست، راهبر و الگو» با حضور حجت‌الاسلام سید محمدرضا مرتضوی، وابسته جمهوری اسلامی ایران در لبنان به همت حزب الله در شهر نبطیه لبنان برگزار شد.

در این نشست، جمعی از صاحب‌نظران و اندیشمندان دیدگاه‌ها و نظرات خود را پیرامون مجموعه اقدامات و افتخارآفرینی‌های شهید قاسم سلیمانی و الگوسازی این اقدامات بیان کردند.

حجت‌الاسلام مرتضوی در سخنانی در این نشست، با اشاره به دلاورمردی‌های سردار سلیمانی در عرصه مبارزه با تروریسم گفت: ثبات امنیت در منطقه مرهون افتخارآفرینی، جانفشانی‌ها و ایثارگری‌های سردار سلیمانی است.

وابسته فرهنگی کشورمان در لبنان عنوان کرد: او فرمانده‌ای بود که هیچگاه میدان رزم در دفاع از ارزش‌های ملی و اسلامی را رها نکرد از این رو این سردار شهید به فرموده‌ ی مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای «ملی‌ترین» و «امتی‌ترین» شخصیت جهان اسلام به شمار می‌رود.

وی افزود: سردار سلیمانی را به حق می‌توان الگوی ایثار و انسان دوستی معرفی کرد. او با وجود مجروحیت در جنگ تحمیلی، نبرد علیه نیروهای بعثی عراق را ادامه داد. در سال‌های اخیر نیز ثابت کرد که فریادرس صدای مظلوم است و در دفاع از مستضعفان و ستمدیدگان وارد میدان نبرد علیه گروه‌های تروریستی شد.

حجت‌الاسلام مرتضوی در ادامه به تبیین مؤلفه‌های مکتب شهید سردار سلیمانی پرداخت و گفت: عمل صالح، خدمت بی‌ادعا، تواضع و ساده زیستی از ویژگی‌های حاج قاسم سلیمانی بود. این مسائل به همراه اخلاص در عمل و دوری از مادیات مهمترین مؤلفه‌های مکتب شهید سلیمانی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، به شخصیت تأثیرگذار سردار شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی علاوه بر اینکه به اعتراف دشمنان یک نخبه نظامی بود؛ شخصیتی تأثیرگذار داشت. وی در زمان حیات، جذب حداکثری داشت و بعد از شهادت هم تأثیر ایشان در جهان کاملاً مشهود است و این همان چیزی است که سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را از دیگر رهبران نظامی به ویژه رهبران قدرت های استکباری متمایز می‌کند.

وابسته فرهنگی کشورمان در لبنان خاطرنشان کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی نقطه عطف مهم تاریخی بود که به عنوان یک افتخار برای محور مقاومت و رزمندگان نبرد علیه باطل و لکه ننگی ابدی بر پیشانی سردمداران جبهه استکبار جهانی خواهد بود.

در پایان این نشست، حجت‌الاسلام مرتضوی به سؤالات مطرح شده پاسخ داد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha