تولید ۱۳۰ میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور

تولید ۱۳۰ میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور

به گزارش سراج24؛ هوشنگ محمدی مشاور وزیر و مدیرکل امور استان های وزارت جهاد کشاورزی عصر امروز در جلسه تکریم و معارفه رئیس جهاد کشاورزی شمال استان کرمان اظهار کرد: اقتدار غذایی در کنار اقتدار نظامی برای ما امنیت ملی را به وجود می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه امنیت غذایی را باید در برش استانی کرمان تدوین کنیم، عنوان کرد: ۱۳ استان ۷۰ درصد محصولات کشاورزی را تامین می‌کنند و کرمان در سپهر سیاسی و در مکتب‌هایی که ایجاد می‌کند مانند مکتب سلیمانی، فقط متعلق به خودش نیست و در حوزه کشاورزی هم متعلق به خودش نیست، زیرا مایحتاج کشور را تامین می‌کند.

محمدی ادامه داد: در کشور ۱۳۰ میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می‌شود که ۷ میلیون تن محصولات کشاورزی در کرمان است و ۹۵ درصد امور در دست کشاورزان و تولیدکنندگان است.

وی خاطرنشان کرد: کرامت انسانی کشاورزان، مردم و سفره مردم دست ماست و ما می‌توانیم مردم را به صف بیاوریم و یا اینکه مرغ مورد نیاز مردم را درب خانه تحویل دهیم و در ماه‌های گذشته توزیع هوشمند را انجام دادیم‌ و این را از تهران شروع کردیم و به ۸ مرکز استان بزرگ رساندیم.

محمدی اضافه کرد: توزیع هوشمند شکر و سایر اقلام برای مواقع ضروری در برنامه است.

ضرورت توجه به محصولات صادرات‌محور

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی هم در سخنانی اظهار داشت: استان کرمان با مشکل جدی در بخش آب مواجه است و باید آبیاری مدرن و تغییر الگوی کشت دنبال شود و با توجه به مشکلاتی که برای صادرات محصولات کشاورزی ایجاد شد، باید تلاش شود محصولات ارگانیک تولید و به بازار عرضه شود که این امر به کار جهادی نیاز دارد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی همچنین توجه به محصولات صادرات‌محور، فراهم‌کردن تسهیلات کشاورزی فرااستانی را حائز اهمیت خواند.

ظرفیت تولید محصولات کشاورزی بیش از میزان موجود است

همچنین شهباز حسن‌پور رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان هم در این آیین اظهار داشت: استان کرمان به ده‌ها مشکل اساسی از جمله کمبود آب و کاهش بارندگی مواجه است، اما با وجود تحریم‌ها و شیوع کرونا شاهد موفقیت‌هایی در جهادکشاورزی هستیم که نشان‌دهنده ایثار، گذشت و فداکاری و توجه به مکتب سلیمانی است.

حسن‌پور عنوان کرد: بر اساس رصدهایی که سربازان گمنام امام زمان (عج) اخیرا انجام داده‌اند، ۱۷۵ هزار کاربر اینترنتی در دنیا برای یاس و ناامیدی در جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند و حتی افرادی را پیدا کرده‌اند که واکسن زده بودند اما مردم را تحریک به واکسن نزدن می‌کردند.

وی بیان داشت: ایران، یازدهمین کشور تولیدکننده محصولات کشاورزی است و می‌توانیم رتبه‌های بهتری را هم داشته باشیم.

اخبار مرتبط

اثر افزایش دستمزد بر تورم به لحاظ علمی در ایران اثبات نشده است/تدوین بسته تشویقی در مراحل پایانی قرار دارد

تکمیل ورزشگاه دهکده المپیک کرمانشاه نیازمند ۴۵ میلیارد اعتبار است

یک محکوم به قصاص در رفسنجان پس از ۷ سال بخشیده شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha